استاندار گیلان: خدمت به ایثارگران مورد اهتمام جدی دولت است

رشت - ایرنا- استاندار گیلان گفت: خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران از برنامه های جدی و مورد اهتمام دولت تدبیر و امید است.

 ارسلان زارع روز سه شنبه در جلسه امضای تفاهم‌نامه تامین زمین، ساخت مسکن ، ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران استان با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: دوران دفاع مقدس و  ایستادگی و مقاومت جوانان این مرز و بوم در میدان رزم از جمله گیلان فرهنگ جهاد ،  ایثار و شهادت را به وجود آورد که  این مهم در میهن ما نهادینه شده است.

وی اضافه کرد: امروز روحیه ایستادگی و مقاومت در برابر همه تهدیدهای دولت استکبار و معاندان در جامعه احساس می‌شود که بی تردید دفاع مقدس در ترویج و تثبیت این فرهنگ بالا و روحیه ارزشی نقش بسزایی دارد.

وی اظهار داشت: فضا و عطری که ایثار و شهادت در جامعه  ایجاد کرد امروز هم احساس می‌شود و از این رو،  امروز نیز در جامعه خودمان شاهد صبر ،  استقامت و ایثار ایثارگران هستیم و فرهنگ مقاومت،  ایثار و شهادت در  کشورمان  ترویج پیدا می کند و هم اکنون نیز صبر و ایستادگی خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران درس‌های بزرگی برای همه ماست چنانکه فرهنگ ایثار، ایستادگی، صبر و بردباری را به معنای واقعی کلمه در جامعه ترویج می کنند، هیچگاه سستی در آنان رخنه نکرد و تسلیم دشواری ها نشدند.

استاندار گیلان دیدار خانواده شهدا و ایثارگران را  برای آنها روحیه بخش و نشاط آور  دانست و افزود:  خدمت به این عزیزان و در شرایط سخت اقتصادی از برنامه های جدی دولت تدبیر و امید بوده و هست و ما شاهد استفاده همه ظرفیت ها از وجود ارزشمند آنها هستیم و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در شرایط اقتصادی کنونی راهکارهای افزایش این ظرفیت ها در جهت خدمت رسانی به جامعه هدف این بنیاد را با جدیت دنبال می کند.

 وی وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی را  همراهی و همکاری در این راستا  خواند و افزود: توجه به تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری برای ساماندهی گلزارهای شهدا اقدامات بسیار خوبی در گیلان انجام شده و بیشتر آنها کامل شده است .

وی اضافه کرد: در خصوص تعدادی از این گلزارهای شهدا که باقی مانده و نیز پروژه های مرتبط با شهدای والامقام همچون یادمان ها باید با محوریت بنیاد شهید و همکاری مجموعه های استانی و شهرستانی مرتبط،  این اقدامات تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد.

زارع با بیان  اینکه مشکلات اشتغال خانواده ایثارگران و مسکن آنان را با جدیت دنبال می‌کنیم، افزود: در کنار امضای ‌تفاهمنامه امروز که برنامه ریزی اولیه آن برای اجرا تا سال آینده صورت گرفته، این اطمینان را می‌دهم که در خصوص تامین زمین مسکن و ایجاد فرصت شغلی و ارائه تسهیلات به جامعه ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا در استان هیچگونه کوتاهی صورت نگیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد:  لازم است همه دستگاه‌های اجرایی استان ، امضای تفاهم نامه امروز را به منزله یک دستور و ابلاغ بدانند و برای اجرایی شدن مفاد آن  اهتمام داشته باشند.

در پایان این جلسه تفاهم نامه تامین زمین، ساخت مسکن، ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران استان، به امضای رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و استاندار گیلان رسید و مبادله شد.

حضور در گلزار شهدای رشت ، دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان و نیز سه خانواده شهید، جانباز و آزاده استان از برنامه‌های سفر یک روزه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران به گیلان بوده است

 گیلان هشت هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز را تقدیم میهن اسلامی کرده و۲ هزار و ۶۰۰ آزاده سرافراز نیز از افتخارات گیلان در دوران دفاع مقدس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها