بیمارستان سل زابل بزودی افتتاح می‌شود

زاهدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل در شمال سیستان وبلوچستان گفت: ساختمان بیمارستان سل این شهرستان با کمک خیران ساخته شده و وزارت بهداشت نیز تجهیز آن را بر عهده گرفته که بزودی افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرنا هادی میرزایی روز سهشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: همکاری دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در ایام کرونا با دانشگاه علوم پزشکی زابل خوب بوده به طوریکه بارزترین همکاری از سوی رسانه‌های منطقه انجام شده است.

وی بیان کرد: تا یک هفته اخیر افزون‌بر ۹۰ درصد از مردم منطقه سیستان از ماسک استفاده می‌کردند به طوریکه وضعیت سفید باعث شده شمار استفاده از ماسک در برخی از شهرستان‌های شمال استان کاهش پیدا کند که این باعث زنگ هشدار و افزایش آمار مبتلایان به کرونا خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل تاکید کرد: این دانشگاه ۱۰۰ درصد ظرفیت خود تنها ۲۵ درصد سلامت جامعه را تامین می‌کند و ۷۵ درصد دیگر توسط دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی تامین می‌شود.

وی گفت: دومین دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان امیرالمومنین (ع) منطقه سیستان با حمایت و پیگیری نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی زابل خریداری شده و بزودی با ایجاد محل مناسب نصب و راه اندازی می‌شود.

میرازیی اظهارداشت: مرکز کلینیک تخصصی منطقه سیستان با هدف تمرکز زدایی حوزه درمان و نیروهای متخصص و کمک به محلات محروم ساخته شده و تاکنون ۹۹ درصد پیشرفت داشته که با نصب پست برق بزودی افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: مشکلات دارویی در منطقه سیستان تحت تاثیر مشکلات دارویی در کل کشور بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها