همتی: دولت ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار هلال‌احمر قرار داده است

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت:‌ دولت برای پشتیبانی و دپوی انبارهای امدادی ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار هلال‌احمر قرار داده، که ۵۰ درصد آن دریافت شده و ۵۰ درصد دیگر هم وصول خواهد شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، این مطلب را کریم همتی در جلسه ویدئو کنفرانسی با شورای معاونان امداد و نجات استان های سراسر کشور عنوان و ضمن تشکر از عملکرد حوزه امداد و نجات هلال احمر در بحران ها و حوادث افزود: در حوزه امداد کارهای موثر و ارزشمندی انجام شده و در استان های جنوبی شاهد خدمت رسانی خوب امدادگران به آسیب دیدگان ناشی از سیل بودیم.  

وی گفت: در شرایطی کار می کنیم که با ظالمانه ترین تحریم های بین المللی مواجه هستیم و امکانات کشور و آنچه در دست داریم برای خدمت به هم وطنان نسبت به سنوات قبل کاهش قابل ملاحظه ای داشته اما هیچ یک از این فشارها و نامهربانی های بین المللی باعث نشده که درکنار مردم شریف نباشیم.

امدادگران همراهان همیشگی هلال احمر 

همتی با بیان این که همه کسانی که امروز به عنوان مدیر با ما کار می کنند علاقه ای به بحث مادی خدمت در جمعیت هلال احمر ندارند و همین باعث شده تا با کمترین امتیاز برای خود بیشترین خدمات را به مردم ارائه دهند، افزود: با توجه به این که خیلی از خریدهایی که در گذشته انجام می گرفت امروز امکان پذیر نیست، اما با همین دستان خالی از هشت فروند بالگردی که در گذشته زمین گیر شده بود، سه فروند وارد چرخه عملیاتی شدند و باعث قدردانی ویژه رئیس جمهور از هلال احمر شد و این می طلبد که ما نیز از امدادگرانی که همراهان همیشگی هلال احمر هستند قدردانی کنیم.

می توانیم بخشی از پرداخت های امدادگران را بهبود ببخشیم

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید به بهبود وضعیت جذب و نگه داشت نجاتگران و امدادگران هلال احمر و برخورد خوب با آنها اظهار کرد : بار اصلی فعالیت های هلال احمر بر دوش امدادگران است، هر کاری که می شود برای ارتقاء وضعیت نجاتگران و امدادگران و افزایش رضایت مندی آنها انجام داد را پیگیری کنید. ما می توانیم بخشی از پرداخت های امدادگران را بهبود ببخشیم .

وی با اشاره به رسیدگی به وضعیت بیمه امدادگران گفت: این موضوع باید به عنوان اولویت در کارها در نظر گرفته شود و عملیاتی شود تا در حین بحران شرمنده آنها نباشیم.

فعال نگهداشتن اردوگاه های آموزشی، فرهنگی  و تفریحی هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید به برگزاری دوره های آموزشی و باز آموزی نجاتگران و امدادگران گفت: یکی از کارهایی که برای جذب و نگه داشت نجاتگران و امدادگران می توان انجام داد فعال نگه داشتن اردوگاههای آموزشی، فرهنگی  و تفریحی هلال احمر است تا در کنار برگزاری دوره های آموزشی جوانان و اعضای هلال احمر بتوانند امکانات تفریحی هم داشته باشند.  

لزوم داشتن شناسنامه خودرویی در استان ها

وی با بیان اینکه هلال احمر یک لجستیک قوی و توانمند داشته که به مرور در حوادث مستهلک شده، گفت: باید شناسنامه خودرویی استان ها را  داشته باشیم تا تعداد خودروها و قابلیت استفاده ها از آنها مشخص شود بسیاری از آنها نیاز به تعمیر دارند تا وارد چرخه عملیاتی شوند.

همتی همچنین با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف جوانان هلال احمری با حضور رئیس جمهوری افزود: سازمان جوانان ورودی جمعیت هلال احمر برای فعالیت های داوطلبانه است بنابراین برای ما از اهیت بالای برخوردار است .

تسهیلات ویژه برای امدادگران

وی با بیان این که اولویت اصلی  ما در هلال احمر امداد و نجات است به پیگیری پرداخت افزایش حق الزحمه امدادگران تاکید کرد و افزود: از تسهیلاتی که برای امدادگران در نظر گرفته شده مذاکره با بانک ملت در استان ها برای پرداخت وام قرض الحسنه به امدادگران است تا بخشی از مشکلات آنها حل شود همچنین برخی از موسسات هم قول سرمایه گذاری برای اشتغال زایی و مشغولیت امدادگران داده اند.

اختصاص انبارهای منطقه ای برای دپوی اقلام

همتی در خصوص توزیع امکانات بین استان ها به دپوی اقلام امدادی به صورت منطقه ای تاکید کرد و افزود: در مناطق چهارگانه کشور یکی از استان ها برای دپوی عظیم اقلام انتخاب می شود.

وی گفت: دولت برای پشتیبانی و دپوی انبارهای امدادی ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار هلال احمر قرار داده است، که ۵۰ درصد آن دریافت شده و ۵۰ درصد دیگر هم وصول خواهد شد که از این مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای  خرید قطعات بالگرد و ۲۲ میلیون دلار برای خرید بالگرد با تاکید رئیس جمهور انجام می شود؛ که در مناطق چهارگانه توزیع خواهد شد.

لزوم دسترسی آنلاین به موجودی انبارها 

همتی همچنین با بیان این که شرایط ایمنی و فضای انبارهای امدادی مهم است افزود: علیرغم همه تلاش ها انبارها هنوز آنلاین نیست و این یک مشکل است بنابراین باید بحث نرم افزار ها را دنبال کنید و برای دسترسی به موجودی انبارها و رفع مشکلات انبار داری و انبار گردانی فرایند قانونی را انجام دهید.

ضرورت برگزاری دوره های تخصصی و باز آموزی امدادی 

وی در خصوص آموزش های تخصصی هلال احمر نیز گفت: باید موضوع آموزش های تخصصی و دوره های بازآموزی با جدیت دنبال شود تا از ریزش نیروهای امدادی و نجاتگر جلوگیری شود آموزش ها را منطقه ای کنیم و به استان ها در این خصوص تفویض اختیار دهیم و تمرکز زدایی کنیم.

همتی یادآور شد: شرایطی سختی در کشور حکمفرماست اما به مدد مسئولان حل خواهد شد و امیدواریم که برخی از دغدغه های عزیزان حل شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha