طرح اصلاح ساختار بودجه و تامین کالاهای اساسی بررسی شد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از بررسی دو طرح اصلاح ساختار بودجه و تامین کالاهای اساسی با حضور رییس دیوان محاسبات و معاون سازمان برنامه و بودجه خبر داد.

 به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمدمهدی مفتح در تشریح نشست امروز - سه شنبه - این کمیسیون افزود: جلسه با دو دستور کار بررسی طرح‌های تامین کالاهای اساسی و اصلاح ساختار بودجه برگزار شد. البته کلیات طرح تامین کالاهای اساسی پیش از این در صحن علنی به تصویب رسیده بود و امروز نحوه تعیین منابع مالی آن با حضور سیدحمید پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه طبق اصول کلی این طرح باید به ۶۰ میلیون نفر در ۶ ماه و تا پایان سال ۹۹ براساس واریز مبالغی در کارت‌های معیشتی آنها، کالاهای اساسی تعلق بگیرد، تصریح کرد: میزان منابع مالی و چگونگی تخصیص آن و همچنین آثار جانبی اجرای این طرح بر اقتصاد کلان باید بررسی و مشخص شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس ادامه داد: در این نشست مقرر شد برای جمع‌بندی و بررسی بیشتر امروز بعدازظهر هم کمیسیون برنامه،  بودجه و محاسبات با حضور کارشناسان دولتی جلسه‌ای را برگزار کند تا طرح نهایی شده و فردا در صحن علنی مجلس در دستور کار قرار بگیرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به حضور مهرداد بذرپاش رییس دیوان محاسبات کل کشور و کارشناسان این دیوان در نشست یادآور شد: کارشناسان دیوان محاسبات گزارشی از آسیب شناسی بودجه و لزوم اصلاح ساختار بودجه به همراه پیشنهادات خود ارائه کردند و در ادامه «محسن زنگنه» رییس کمیته اصلاح ساختار بودجه گزارشی در این باره ارئه کرد.

مفتح خاطرنشان کرد: برخی بندهای طرح اصلاح ساختار بودجه مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و قرار شد، سایر بندهای این طرح هم مورد بررسی قرار گرفته تا پس از نهایی شدن به سازمان برنامه و بودجه برای تدوین بودجه سال ۱۴۰۰ ابلاغ شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار سیاست