طرح‌های کارآفرینی در ۱۱ روستای کردستان اجرا می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان گفت: برای اجرای طرح‌های کارآفرینی «یک روستا یک محصول و روستایی بدون بیکار» ۱۱ روستا در این استان شناسایی شده است.

جعفر شرف‌خانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا روستاهایی که در سال جاری مورد حمایت این صندوق قرار می‌گیرند، را قشلاق پل در سقز، ظفرآباد در دیواندره و بلبر در سروآباد به عنوان روستای بدون بیکار استان اعلام کرد.

وی اضافه کرد: جانوره، لنج آباد، یه‌مینان، قادرمرز، به‌له‌ده‌ستی، قزلچه‌که‌ن، پیربابا علی، شوی نیز هشت روستایی هستند که طرح یک روستا یک محصول در آنها به اجرا در می‌آید.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان افزود:  ۲۴۶ فقره پرونده مربوط به این ۱۱ روستا به ارزش ۱۳ میلیارد تومان در مرحله کارسازی، ضمانت‌گیری و پرداخت تسهیلات از سوی این صندوق است.

شرف‌خانی با اشاره به اینکه مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نگاه ویژه‌ای به کردستان دارد، گفت: تفاهم نامه و اعتبارات ویژه‌ای تاکنون به استان اختصاص داده شده که زمینه اشتغال و تولید را بخصوص در روستاها فراهم کرده است.

وی یادآور شد: از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی ۷۱۰ میلیارد ریال در قالب یک هزار و ۷۸۲ فقره تسهیلات به روستاییان استان پرداخت شده که منجر به اشتغال مستقیم ۲ هزار و ۱۵۵ نفر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها