سند ارتقای فرهنگ وقف رونمایی شد

تهران - ایرنا - سند ارتقای فرهنگ وقف با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و نیز جمعی از مسئولان روز سه شنبه رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اوقاف ایرنا، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم که با صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: هفته وقت فرصت مغتنمی برای تجلیل از واقفان، خیرین، دست اندرکاران موقوفات، بقاع متبرکه و ترویج فرهنگ خداپسندانه وقف است.

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا عادل با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشت جهانی در خصوص جلوگیری از  گسترش ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت هر چه بیشتر مردم اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص امسال برنامه‌های بزرگداشت هفته وقت بسیار محدودتر و عمدتاً در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

رونمایی از فراخوان جشنواره وقف 

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه رونمایی از فراخوان هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری از جمله اقدامات سازمان در هفته وقف نامید.

وی همچنین از دیگر برنامه های امروز را رونمایی از فراخوان همایش وقف و سلامت عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط موجود یکی از موضوعات به روزی که می‌توان در مورد آن بحث و تبادل نظر کرده و مورد پیگیری قرار داد بهداشت و سلامت جامعه است که به آن پرداخته خواهد شد.

افتتاح کتابخانه تخصصی دیجیتال وقف

معاون سازمان اوقاف از دیگر برنامه های اجرایی امروز را افتتاح سامانه کتابخانه تخصصی دیجیتال عنوان کرد و گفت: اکنون در سامانه این کتابخانه که در بستر فضای مجازی پایه ریزی شده، یکهزار کتاب تخصصی در حوزه وقف بارگذاری شده است.

به گفته وی، این کتابخانه در اختیار پژوهشگران و علاقه مندان به مباحث و قف و به صورت رایگان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =