سرانه ورزشی پاکدشت در دولت تدبیر و امید افزایش یافت

تهران- ایرنا- رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پاکدشت گفت: با احداث و بهره‌برداری از چندین طرح ورزشی، سرانه ورزشی شهرستان پاکدشت در دولت تدبیر و امید افزایش یافته است.

محسن خادمی روز سه‌شنبه به مناسبت هفته تربیت بدنی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شهرستان پاکدشت از نظر برخورداری از زیرساخت‌های ورزشی نسبت به سایر شهرستان‌های استان تهران از وضعیت مناسبی در دسترسی به اماکن ورزشی برخوردار است و طی‌ سال‌های اخیر با افتتاح چندین پروژه ورزشی، میزان سرانه ورزشی در شهرستان افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: ورزشگاه ۵ هزار نفری شهدای پاکدشت که اجرای آن از مصوبات دولت‌های نهم و دهم بود و سال‌ها اجرای آن با تأخیر مواجه شده‌بود توسط وزیر ورزش و جوانان در سال ۹۶ افتتاح شد.

این مسوول افزود: عملیات اجرایی ورزشگاه ۵ هزار نفری شهدای پاکدشت که در زمینی به مساحت ۷ هکتار احداث شده از سال ۱۳۸۸ آغاز شده و از امکاناتی نظیر زمین چمن استاندارد مصنوعی، پیست خاک آجر ۶ خطه مخصوص تمامی رشته های ورزش دوومیدانی و همچنین دکل های روشنایی استاندارد برخوردار است که اجرای این پروژه نشان از اهتمام ویژه دولت در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان پاکدشت از احداث سالن ورزشی در پروژه مسکن مهر امام رضا(ع) پاکدشت به عنوان دیگر اقدام موثر دولت در ایجاد فضاهای ورزشی یاد کرد وی گفت: پیش از این در سال ۱۳۹۸، زمین چمن مصنوعی مسکن مهر امام رضا (ع) پاکدشت با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی در زمینی به مساحت ۶ هزار مترمربع احداث و با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

وی با اشاره به فعالیت ۷ هزار ورزشکار ثبت شده پاکدشتی در رشته‌های انفرادی و تیمی گفت:در حال حاضر ۱۳۵ مکان و باشگاه ورزشی در شهرستان پاکدشت فعالیت می‌کند که از این تعداد، ۲۵ واحد دولتی و ۱۱۰ باشگاه به صورت خصوصی می‌باشند که با توجه به شرایط کرونایی جامعه، فعالیت این باشگاه‌ها تعطیل است و تلاش می‌شود ورزش همگنی را در فضای باز توسعه دهیم.

خادمی افزود: سرانه ورزشی شهرستان را ۸۶ صدم درصد است که این میزان از سرانه نسبت به سایر شهرستان‌های استان تهران مناسب بوده ولی به توسعه نیاز دارد.

وی با اشاره به آغاز هفته تربیت بدنی و اجرای ده‌ها برنامه ورزشی و فرهنگی در مناطق مختلف پاکدشت،گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، بسیاری از برنامه‌های گرامیداشت هفته تربیت بدنی به صورت مجازی و برخی از برنامه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری اجرا می‌شود.

این مقام ورزشی شهرستان پاکدشت گفت: در هفته تربیت بدنی مسابقات تنیس، پینگ پنگ، تیراندازی و فوتبال با رعایت کامل اصول بهداشتی اجرا می‌شود.

خادمی اظهار کرد: رشته‌های آمادگی جسمانی بدنسازی و ایروبیک به دلیل شیوع کرونا، به صورت مجازی برگزار می‌شود و مربیان از این طریق نسبت به شناسایی افراد مستعد اقدام می‌کنند.

وی افزود: با توجه به افتتاح فاز یک استادیوم ورزشی، با همکاری و همت مسوولین در حال احداث فاز دوم بوده و با ساماندهی به وضعیت استادیوم ۵ هزار نفری پاکدشت و اختصاص اعتبارات از شرکت توسعه، وضعیت مناسبی به فضاهای ورزشی پاکدشت داده می‌شود.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

۲۶ مهر تا ۲ آبان هفته تربیت بدنی نام دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها