مقام فلسطینی ورود هیات اماراتی به سرزمینهای اشغالی را شرم‌آور خواند

تهران - ایرنا - یک مقام فلسطینی همزمان با ورود هیات آمریکایی- اماراتی به فرودگاه «بن گوریون» در شهر تل آویو، سفر هیات اماراتی به فلسطین اشغالی را شرم‌آور خواند.

خبرنگار خبرگزاری «رویترز» در شهر قدس بدون ذکر نام این مقام فلسطینی، این خبر را امروز (سه شنبه) در صفحه توئیتر خود منتشر کرد.
ساعتی پیش هیات اماراتی که در راس آن «عبید حمید الطایر» وزیر مشاور در امور مالی امارات حضور داشت، با پرواز «ETD۸۰۱۴ » خطوط هوایی «الاتحاد» ابوظبی وارد تل آویو شد. 
این درحالی است که عادی‌سازی روابط ابوظبی با تل آویو همواره توسط مقامات فلسطینی محکوم شده است و آن را به عنوان «خنجری از پشت به مردم فلسطین» تعبیر کرده‌اند.
«استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری و «آوی برکوویتس» نماینده ویژه آمریکا در روابط بین‌المللی و امور خاورمیانه دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا که همواره از اشغالگری‌های صهیونیست‌ها حمایت کرده‌اند، این هیات اماراتی را در این سفر همراهی می‌کنند.
«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که برای استقبال از هیات آمریکایی- اماراتی به فرودگاه بن گوریون آمده بود، در کنفرانس خبری مشترک با منوچین و الطایر گفت که توافقی را برای سفر بدون روادید ساکنان سرزمینهای اشغالی با امارات امضا خواهد کرد.
نتانیاهو به عنوان رئیس کابینه رژیم صهیونیستی که در طی یک دهه نخست‌وزیر حقوق فلسطینی‌ها را تضییع کرده است، مدعی شد که کشورهای خاورمیانه باید پی ببرند که آنچه ما انجام می‌دهیم برای منفعت مردم منطقه است.
وی همچنین از گشایش آسمان بین امارات و فلسطین اشغالی و همچنین سفر بدون روادید بین دو طرف و امضای ۴ توافق دو جانبه خبر داد.
الطایر وزیر مشاور در امور مالی امارات نیز در این کنفرانس خبری مدعی شد که توافق‌نامه‌ها با اسرائیل منافع بسیاری برای هر دو طرف دارد و فرصت‌ها و تجربه‌های مبادله بین طرفین را عمیق خواهد کرد.
وی همچنین به همکاری اقتصادی و توسعه راهبردهای ابتکاری با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت که توافقنامه‌ای را برای وضع مالیات مضاعف با اسرائیل امضا خواهند کرد.
شبکه خبری «الجزیره » نیز به نقل از «محمد اشتیه» نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین نوشت: باعث تاسف است که برادرانمان دیگر کمکی برای فلسطینی‌ها علیه اشغالگرانی که بر روی مردم، سرزمین و مذهب ما تاثیر می‌گذارند، نیستند. 
«آدام بولر» مدیر شرکت توسعه مالی بین‌المللی آمریکا که هیات آمریکایی را در این سفر همراهی می‌کرد، در حاشیه این کنفرانس اعلام کرد که صندوقی در شهر قدس با بودجه اولیه ۳ میلیارد دلار برای همکاری اقتصادی در خاورمیانه و شمال آفریقا ایجاد شده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، امروز شرکت خط لوله «ایلات- عسقلان» رژیم صهیونیستی اعلام کرد که توافق اولیه‌ای برای انتقال نفت امارات متحده عربی به اروپا از طریق خط لوله‌ای که ایلات در دریای سرخ به بندر عسقلان در دریای مدیترانه را وصل می‌کند، امضا شده است.
یک منبع آگاه در این خصوص مدعی شد که توافق نهایی احتمالا به ارزش ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار است و تدارکات آن از اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار جهان