۱۷ کیلومتر راه روستایی خراسان شمالی بهره‌برداری شد 

بجنورد- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: ۱۷ کیلومتر راه روستایی استان در نیمه نخست امسال در چهار شهرستان استان آسفالت شده است.

سیدعبدالمجید نژادصفوی روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان راه روستایی در شهرستان های بجنورد، اسفراین، مانه و سملقان و فاروج اجرا و به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: بر اساس اعتبار ابلاغ شده، راه و شهرسازی در سال ۹۸، هشت پروژه راه سازی در محورهای روستایی استان در دست پیگیری بوده که طول آن ۸۷ کیلومتر است و با ساخت آن هزار و ۸۰۶ خانوار از  راه مناسب بهره مند می شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: از امسال اجرای پروژه های راهسازی در محورهای روستایی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار شده است.  

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۸، میزان اعتبار مصوب برای پروژه های راهسازی در محورهای روستایی استان ۵۶۰ میلیارد ریال بود که از این میزان ۲۳ میلیارد ریال تخصیص یافته است.  

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی درباره اجرای پروژه های راهسازی در محورهای روستایی استان گفت: اکنون ۱۰۷ پروژه راه روستایی به طول ۹۲۶ کیلومتر در استان وجود دارد.  

شاخص بهره‌مندی روستاییان خراسان شمالی از راه آسفالته ۴۳ درصد است در حالی که این رقم در کشور ۵۳ درصد است. در این زمینه برای رسیدن به میانگین کشوری باید ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی ساخته شود که اجرای آن سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.  

۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها