موسسات حفاظتی و مراقبتی ناجا در ۱۲ هزار نقطه کشور مستقر هستند

تهران - ایرنا - جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی بر لزوم حمایت و افزایش موسسات حفاظتی و مراقبتی تاکید کرد و گفت: اکنون ۷۰۰ موسسه حفاظتی و مراقبتی در ۱۲ هزار نقطه از کشور با بیش از هفت هزار نیرو در راستای ارتقای امنیت و پیشگیری از جرم مستقر هستند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی روز سه شنبه در سومین روز از هفته ناجا و در نهمین گردهمایی موسسات حفاظتی و مراقبتی که به صورت  ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: استقرار این موسسات در ایجاد اشتغال زایی جوانان این مرز و بوم تاثیرگذار بوده است باید در راستای توسعه موسسات حفاظتی و مراقبتی بهترین تجهیزات در اختیارشان قرار بگیرد و مدیران موسسات برای ارتقاء کارآمدی نگهبانان محله نیز برنامه ریزی جدی داشته باشند.

سردار شرفی ادامه داد: یکی از شاهکارهای نیروی انتظامی در دهه ۸۰ تشکیل این موسسات به منظور توسعه رویکرد جامعه مدار و مشارکت جویی آحاد جامعه بود؛ این نهاد با درایت فرماندهان، مدیران موسسات حفاظتی و مراقبتی و مجاهدت ها و تلاش های نگهبانان محله امروز به درخت تنومند و پرثمری تبدیل شده است.

وی ادامه داد: موسسات حفاظتی و مراقبتی در بسیاری از ماموریت ها از جمله ماموریت عظیم اربعین حسینی طی سال های گذشته کمک حال نیروی انتظامی بوده است؛ به طوری که بیش از ۱۲ هزار داوطلب در این ماموریت حضور فعال و پررنگ داشته اند.

سردار شرفی با تاکید بر اینکه این موسسات علاوه بر همکاری در ماموریت ها کمک ویژه ای در پیشگیری از وقوع جرم نیز داشته اند، گفت:  در حال حاضر تعداد  نگهبانان  محله نسبت به پلیس اندک است این در حالی است که براساس هدف گذاری ها تعداد نگهبانان محله در برنامه ششم توسعه بایستی به یک میلیون نفر می رسید.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا تاکید کرد: در وهله اول «پیشگیری و مقابله با جرم»، «مردم و نگهبانان محله» و در نهایت « پلیس رسمی» باید مدنظر باشد؛ در واقع همه ما باید کمک کنیم که این موسسات قوی تر و ساختارهای آنها تنومندتر و کارآمدتر باشد.

سردار شرفی بر اصلاح و نهایی سازی آئین نامه های اجرایی ماده ۱۲۲ قانون برنامه چهارم توسعه تاکید کرد و گفت: باید نگهبانان محله از سوی فرماندهان مورد حمایت و مساعدت و از سویی ضابطیت آنها نیز مورد اهتمام قرار بگیرد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه نگاه ما به این موسسات؛ نگاه پیشگیرانه و امنیتی است، افزود: باید در موسسات حفاظتی و مراقبتی رویکردهای نظم مداری، کنشی و پیش جنایی، رویکرد شهروندمداری، رویت پذیری، سرعت پذیری و دقت در مداخله و میانجی گری در حل و فصل اختلافات مورد اهتمام قرار بگیرد.

سردار شرفی تاکید کرد: در راستای رفع مشکلات موسسات حفاظتی و مراقبتی و همچنین افزایش و ارتقاء شاخصه های امنیت و سلامت در جامعه آمادگی کامل داریم که از این موسسات پشتیبانی کنیم.  

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا ادامه داد: شعار هفته ناجا با هوشمندی و با هدف جلب مشارکت آحاد جامعه انتخاب شده تا بتوانیم در راستای ارتقاء امنیت گام های مثبت و موثر برداریم.

گرامیداشت هفته نیروی انتظامی برابر تقویم زمانی سنوات گذشته در دهه دوم مهر ماه آغاز می شود، اما با توجه به تلاقی ماه صفر و مراسم اربعین حسینی (ع) با ایام هفته ناجا، هفته ناجا در سال ۱۳۹۹ از ۲۷ مهر ماه تا ۲ آبان برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =