تاخت و تاز کرونا با ۴۰ فوتی در استان مرکزی

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اراک گفت: ۴۰ خانواده این استان در غم از دست دادن عزیران خود در اثر ابتلا به ویروس کرونا در ۴۸ ساعت گذشته سوگوار شدند.

دکتر «محمد جمالیان» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با فوت ۴۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲ روز گذشته شمار فوتی‌های استان مرکزی به عدد ۷۳۴ نفر رسید.

وی اظهار داشت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا، ۵۲۳ مورد جدید ابتلا در ۴۸ ساعت گذشته شناسایی شده‌اند که شمار تعداد موارد مبتلا از زمان شیوع این ویروس تاکنون در استان به ۲۰ هزار و ۱۹۲ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان مرکزی گفت: از تعداد ۵۲۳ مورد جدید در استان، ۸۲ نفر از بیماران در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند.

جمالیان افزود: ۴۴۱ مورد از بیماران جدید شناسایی شده نیز به صورت سرپایی معاینه شدند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه هستند.

 سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۰ هزار و ۷۱۲ نفر رسیده و ۳۰ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند.

استان مرکزی از جمله استانهای قرمز کشور در حوزه شیوع ویروس کرونا است که نخستین مورد ابتلای کشور در این استان پس از قم به ثبت رسیده است.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =