گلایه امام جمعه و فرماندار آستارا از رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی

آستارا - ایرنا - امام جمعه و فرماندار آستارا میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در فضاهای عمومی این شهرستان را بسیار کم و ناچیز خواندند و شهروندان را به جدی گرفتن خطر این بیماری توصیه کردند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا امام جمعه آستارا روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و الزام به زدن ماسک در اماکن عمومی و بازار آستارا اصلا مناسب نیست.

وی ادامه داد: سلامتی مردم از همه چیز مهم تر و بالاتر است اما در برخی مواقع از جمله در صف هایی که برای خرید مایحتاج زندگی تشکیل می شود، فاصله گذاری ها مراعات نمی شود و خطر شیوع کرونا وجود دارد.

وی افزود: به نظر می رسد مسئولانی که توزیع برخی اقلام غذایی نظیر گوشت و مرغ را برنامه ریزی می کنند، باید با تعیین مراکز پخش متعدد، از تشکیل صف ها و خدشه دار شدن فاصله ها جلوگیری کنند.

فرماندار آستارا نیز گفت: اگر به بازار ساحلی این شهرستان دقت کنید، بیش از ۷۰ درصد مردم و مسافران، ماسک نمی زنند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و این بسیار نگران کننده است.

عباس صابر افزود: خبرهای افزایش میزان فوتی مبتلایان کرونا در کشور نشانگر اوج گرفتن شیوع ویروس کروناست و باید مردم و مسافران، بیش از گذشته برای حفظ سلامت خود و اطرافیان، به زن ماسک و موازین بهداشتی مقید باشند.

شیوع بیماری جهانگیر کرونا در همه کشورها خسارات جانی و مالی به جا گذاشته و طبق نظر مسئولان بهداشت و درمان، بهترین راهکار مقابله با آن، زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، خودداری از حضور در اجتماعات و شستشوی مداوم دست هسات.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و به لحاظ موقعیت های گردشگری و تفریحی از مقاصد مهم گردشگران و مسافران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها