تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه سوم افزایش یافت

تهران - ایرنا - اداره ملی آمار چین روز سه شنبه اعلام کرد که اقتصاد این کشور در دوره سه ماهه ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۰ (تیر تا شهریور ۹۹) نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۴،۹ درصد رشد داشته و این امر فراتر از پیش بینی های دوره کرونایی است.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیون "ان اچ کی ژاپن با اعلام این مطلب افزود: به نظر می‌رسد بهبود شرایط اقتصادی چین پس از همه گیری جهانی ویروس کرونا در حال شتاب گرفتن است.

براساس این گزارش، اگرچه همه گیری جهانی ویروس کرونا سبب افت بی سابقه تولید ناخالص داخلی چین در آغاز سال میلادی جاری شد، اما این کشور افزایش تولید ناخالص داخلی برای دومین سه ماهه پیاپی را گزارش کرد و در واقع رشد اقتصادی آن نیز برای سه ماهه سوم سال میلادی جاری مثبت شده است.

پکن پس از اعلام اینکه موج اول همه گیری ویروس کرونا در این کشور مهار شده است، فعالیت های اقتصادی را از سر گرفت و مسئولان اقدام به  سرمایه‌گذاری در پروژه های زیرساختی کرده اند.

در زمینه بازرگانی، صادرات لپ تاپ به لطف افزایش دورکاری در این کشور رشد قابل توجه داشته است. صادرات ماسک و تجهیزات پزشکی نیز رشد شدیدی را تجریه کرد.

در میان اقتصادهای عمده جهان که با تاثیرات همه گیری جهانی ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند، چین از منظر رشد اقتصادی به یک استثناء تبدیل شده است.

با این وجود، نرخ رشد اقتصادی چین همچنان کمتر از زمان وقوع همه گیری است که به اعتقاد تحلیلگران، کلید بهبود اقتصاد قوی این کشور بهره‌برداری مصرف کنندگان از تولیدات داخلی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =