موفقیت پلیس در گرو به کارگیری روش‌های حرفه‌ای است

قزوین - ایرنا - معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: برای موفقیت در ماموریت‌های پلیس نیازمند حرفه‌ای شدن روش‌ها، دستورالعمل‌ و آموزش‌های به روز کارکنان این حوزه هستیم.

سردار محمدعلی نوری نژاد روز سه‌شنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی یک پروژه عمرانی ناجا در قزوین به خبرنگار ایرنا گفت: هفته نیروی انتظامی فرصت مناسبی است تا هم بتوانیم خدمات و فعالیت‌های این نیرو را به مردم جامعه بشناسانیم و هم اینکه با توجه به اجتماعی بودن این نهاد، با ارتباط مستمر و سازنده خود با مردم آنان را نسبت به تکالیف امنیتی و انتظامی و چگونگی دریافت خدمات از خود آشناتر کنیم.

وی ادامه داد: یکی از محورهای مهمی که در هفته ناجا مورد توجه قرار می‌گیرد، تامین محل کار و استقرار برای انجام ماموریت‌های پلیس است که به همین دلیل امسال شاهد افتتاح ۱۴۰ پروژه عمرانی در سراسر کشور از جمله پاسگاه، کلانتری، پلیس راهور، آگاهی ، مرزبانی و مراکز آموزشی مورد بهره برداری شده هستیم و این طرح‌ها باعث می‌شود تا ماموریت‌های پلیس به درستی انجام شده و مردم نیز با مراجعه به پلیس شاهد محل‌های مناسبی برای انجام امور خود باشند.

سردار نوری‌نژاد با اشاره به تامین منازل سازمانی و مسکونی کارکنان ناجا، تاکید کرد: امسال ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی برای کارکنان خود با توجه به محدودیت‌های اعتباری، احداث و تحویل متقاضیان شد و در این ارتباط نیز برنامه‌ریزی های لازم برای آینده نیز صورت گرفته است.

وی، به کارگیری تجهیزات و اقلام فناوری به روز را از الزامات مهم پلیس کارآمد دانست و یادآور شد: با توجه به ماموریت پلیس در کشف جرم و اینکه اشراف کامل به حوزه و محیط ماموریتی خود باید داشته باشد، به همین منظور استفاده از سامانه و فناوری‌های جدید در دستور کاری جدی نیروی انتظامی قرار داشته و در هفته نیروی انتظامی امسال نیز هفت نوع خدمت جدید از طریق فضای مجازی در حوزه‌های مختلف از جمله تعویض گذرنامه، شماره گذاری پلاک خودرو و اطلاعات مربوط به خدمات راهنمایی و رانندگی به مردم ارایه خواهد شد.

به گفته این مسوول انتظامی، بکارگیری صحیح تجهیزات، امکانات درست ترابری، آموزش حرفه‌ای و داشتن کارکنان متعهد کمک می‌کند تا پلیس خدمات خود را هر چه بهتر به آحاد جامعه ارایه دهد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه درصد کشف به وقوع، افزایش قابل ملاحظه‌ای در سطح کشور و به خصوص استان قزوین داشته و در ارتباط با به موقع و حرفه‌ای عمل کردن پلیس نیز مردم هر روز موفقیت‌های پلیس را شاهدند تا جایی که طی هفته‌های گذشته موردی از زورگیری در قزوین به وقوع پیوست که مجرمان با تلاش شبانه‌روزی و استفاده از تجهیزات و فناوری‌های به روز پلیس، پس از چند روز در یکی از استان‌های کشور مورد شناسایی و دستگیر شدند.

معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: همه موضوعات و اتفاق‌های صورت گرفته حکایت از آن دارد که با توجه به شرایط پلیس، چون جرم در منظر عموم انجام می‌شود همکاری مردم با نیروی انتظامی یکی از موضوعات اصلی و مهمی است که باید به آن توجه داشت.

در ادامه، کلنگ ساختمان پلیس امنیت اقتصادی و کلانتری ۱۴ مینودر قزوین در سه هزار و ۲۰۰ متر مربع توسط سردار نوری‌نژاد به زمین زده شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها