استاندار: بانک‌ها روند پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی بوشهر را سرعت دهند

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: نظام بانکی روند پرداخت تسهیلات حوزه اشتغال‌زا را سرعت دهد زیرا در شرایط کنونی تولید و اشتغال از اولویت‎های مهم کشور و بویژه این استان است.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز سه‎شنبه در نشست کارگروه‎های مشترک اشتغال و رفع موانع تولید در استان بوشهر افزود: شیوع کرونا مشکلات عدیده‌‏ای فراروی واحدهای تولید قرار داده که در این زمینه می‏‎طلبد نظام بانکی با درک شرایط حساس کنونی بیش از پیش از واحدهای تولیدی حمایت کند.

وی بیان کرد: در ارتباط با طرح‌‏های نیمه تمام حوزه روستایی نیز انتظار است بانک‌‏ها با هدف افزایش اشتغال در موعد زمانی مناسب آن را ساماندهی کنند.

گراوند ادامه داد:برای شتاب بخشی به روند حل مشکلات واحد تولیدی و طرح‌های اقتصادی بالای ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در کارگروه ملی مورد بررسی قرار می‌‏گیرد.

وی در ارتباط با سد باغان اظهار داشت: برای سرعت بخشی به روند اجرای این پروژه در دیدار با مدیرعامل بانک رفاه پنج میلیارد تومان تسهیلات از محل منابع استانی برای پرداخت به شرکت آب منطقه‏‌ای استان بوشهر به تصویب رسید.

گراوند ادامه داد: در این زمینه بانک‌های ملت و صادرات نیز باید اهتمام جدی برای اختصاص سهم تسهیلات پنج میلیارد تومانی خود در اجرای سد باغان داشته باشند.

وی یادآور شد: نظام بانکی باید در اجرای پروژه‏‌های کلان نگاه گره گشایی داشته باشد زیرا اجرای پروژه‌‏هایی مانند سد باغان کمک وافری به روند توسعه و آبادانی این استان می‌کند.

گراوند یادآور شد: سد در دست احداث باغان با یکهزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار اکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: اعتبار این سد از محل فاینانس تامین می‌شود که پیش بینی شده اختلالی در روند اجرای این پروژه صورت نگیرد.

گراوند اظهار کرد: عمده اعتبارات موردنیاز احداث سدها برای تامین سیمان است که با توجه به نقدینگی لازم برای تامین سیمان باید روند تخصیص اعتبار آن از محل فاینانس با اولویت پیگیری شود.

وی افزود: به دلیل احداث سد از محل اعتبارات فاینانس امکان تامین اعتبار این سد از محل استانی وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها