۹ طرح آموزشی، خدماتی و رفاهی دانشگاهی کاشان افتتاح شد

کاشان- ایرنا- افتتاح و کلنگ‌زنی ۹ طرح آموزشی، خدماتی و رفاهی دانشگاهی کاشان در آیینی با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان شهرستانی روز سه‌شنبه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه کاشان در این زمینه تشریح کرد: عملیات تکمیل کتابخانه مرکزی با زیربنای چهار هزار و ۲۴۰ مترمربع در چهار طبقه با اعتبار ۴۲ میلیارد ریال و مرکز همایش‌های ملی و بین‌المللی این دانشگاه با زیربنای ۲ هزار و ۶۰ مترمربع با اعتبار ۶۴ میلیارد ریال آغاز شد.

عباس زراعت افزود: همچنین طرح مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه کاشان و تامین تجهیزات ارتباطات اینترنتی با حمایت مالی فردی خیر با زیربنای یک هزار و ۲۰۰ مترمربع کلنگ‌زنی شد.

وی گفت: بخش نخست طرح تصفیه‌خانه به ظرفیت ۸۰۰ مترمکعب با هزینه ۵۰ میلیارد ریال از دیگر طرح‌هایی بود که در دانشگاه کاشان اجرا شده و برای تکمیل و بهره‌برداری بخش دوم این طرح به ۱۷۶ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

رئیس دانشگاه کاشان اضافه کرد: نوسازی سرای دانشجویی شهید مازوچی با زیربنای یک هزار و ۷۰۰ مترمربع که ظرفیت پذیرش ۲۳۰ دانشجو را دارد و تکمیل و نوسازی سرای دانشجویی نادیا شاطر کاشانی از دیگر ‌طرح‌هایی است که امروز آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: شرکت نوآوری و فناوری مهندس علی سعیدی هم از دیگر طرح‌هایی بود که امروز افتتاح شد و با بهره‌برداری از آن، مکانی برای خلق ایده، رشد و حمایت‌های آموزشی و پژوهشی نخبگان و صاحبان ایده فراهم می‌شود.

زراعت با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی گفت: کلینیک سلامت حاجیه خانم صدیقه شهابیان با مساحت یک هزار مترمربع و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال از دیگر طرح‌هایی است که به بهره‌برداری رسید.

نزدیک به ۹ هزار نفر دانشجو در ۲۰۰ رشته گرایش در ۱۱ دانشکده و ۱۲ پژوهشکده دانشگاه کاشان به تحصیل اشتغال دارند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها