نخست وزیر عراق: خواهان شراکت واقعی با آلمان هستیم

بغداد - ایرنا- نخست وزیر عراق امروز سه شنبه با صدر اعظم آلمان در شهر برلین دیدار کرد و گفت که کشورش چشم انتظار شراکتی واقعی با آلمان است.

به گزارش ایرنا، دفتر «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق امروز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: الکاظمی امروز با «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان دیدار و گفت وگو کرد.

الکاظمی سپس با شرکت در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مرکل درباره هدفش سفرش به آلمان گفت که این سفر برای تاکید بر تمایل عراق به منظور برقراری روابطی قوی و شراکت واقعی با آلمان صورت گرفته است.

نخست وزیر عراق گفت که "برنامه ای را برای ساختارسازی اقتصاد عراق آغاز کرده است و به مرحله دوم نقشه راه توسعه صنعت برق در عراق با مشارکت شرکت های آلمانی نزدیک می شود".

وی افزود که دولت متبوعش خواهان تقویت تلاش های امنیتی و نظامی با آلمان و استفاده از حمایت مالی و سازماندهی انتخاباتی آزاد و سالم است.

الکاظمی گفت: جهان دوره دشواری را به خاطر کرونا سپری می کند.

صدر اعظم آلمان نیز در این کنفرانس مطبوعاتی از تلاش های دولت عراق برای اصلاحات اقتصادی استقبال و بر حمایت کشورش از طرح اقتصادی عراق تاکید کرد.

وی ابراز عقیده کرد: "انتخابات زودهنگام عراق در ماه ژوئن آینده اعتماد ملت عراق را به نظام سیاسی آن باز خواهد گرداند".

نخست وزیر عراق در صدر یک هیئت بلندپایه دولتی یکشنبه شب سفر دوره ای به سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس را آغاز کرد.

الکاظمی روز گذشته با مقامات علی رتبه فرانسوی دیدار و درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و جهانی و مقوله مبارزه با تروریسم بحث و تبادل نظر کرد.

وی همچنین قرار است بعد از آلمان برای دیدار با مقامات بلندپایه انگلیس به لندن سفر کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار جهان