استاندار بوشهر: برپایی چادر در ساحل ممنوع، تردد به این استان کنترل ‌شود

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: برای حفظ سلامت مردم برپایی هرگونه چادر در سواحل این استان ممنوع است و پیشنهاد کنترل ورودی‌های این استان از عصر چهارشنبه تا جمعه به ستاد ملی کرونا ارائه می‌شود.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز سه شنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: برای اجرای محدودیت‌های تردد به این استان در پایان هفته فرمانداران با همکاری نیروی انتظامی نظارت جدی داشته باشند.

وی اضافه کرد: برای پیشگیری از شیوع کرونا، کارکنانی که کمترین نشانه این بیماری را دارند باید آزمایش دهند و تا زمان دریافت جواب، در قرنطینه بمانند و مدیران در این زمینه اصراری برای حضور این افراد در محل کار نکنند.

گراوند ادامه داد: همچنین مدیران دستگاه‌های اجرایی با کارکنان دارای معلولیت و کسانی که فرزند معلول دارند در زمینه اجرای دورکاری همکاری کنند.

استاندار بوشهر اظهارداشت: شرایط بیماری در همه جای کشور مناسب نیست و اوضاع استان‌ها شبیه هم هست اما هفته گذشته با وجود این شرایط سخت برخلاف دستورالعمل‌های بهداشتی مردم در ساحل این استان حضور یافتند.

گراوند یادآور شد: با توجه به شرایط بحرانی و اشغال شدن ظرفیت قابل توجهی از بیمارستان‌ها اگر اوضاع مدیریت نشود، بیمارستان‌ها پاسخگوی مراجعان در روزهای آینده نخواهند بود.

وی اظهار کرد: رعایت ۶۰ درصدی دستورالعمل‌های بهداشتی در استان قابل قبول نیست و باید با کنترل‌های سخت‌گیرانه پروتکل‌ها برای حفظ سلامت مردم اجرا شود.

استاندار بوشهر یادآور شد: جان باختن ۳۷۷ نفر در یک روز در کشور به علت کرونا بیانگر رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم است و این زیبنده جامعه اسلامی نیست.

 وی تاکید کرد: همکاری نکردن مردم در زمینه استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، نشان می‌دهد روزهای سختی را پیش رو خواهیم داشت.

گراوند در باره اعمال محدودیت‌ها گفت: ستاد استانی مقابله با کرونا در صورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هیچ تمایلی به اعمال محدودیت‌ها ندارد.

استاندار بوشهر تاکید کرد: وحدت فرماندهی در کنترل بیماری کرونا با دانشگاه علوم پزشکی است و همه باید به این دستگاه برای کنترل بیماری کمک کنند.

وی درمورد فعالیت پاساژها گفت: مغازه داران مستقر در پاساژها موظف به رعایت دستورالعمل‌ها هستند و در صورت رعایت نکردن به طور یقین این اماکن تجاری پلمب می‌شوند.

گراوند همچنین بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم و متولیان در مطب‌ها، دفاتر پیشخوان و ضد عفونی معابر و اماکن از سوی شهرداری تاکید کرد و گفت: رعایت نکردن پروتکل‌ها بستن این اماکن را به دنبال دارد.

 وی یادآور شد: هرچند در این شرایط آئین ختم و ترحیم برگزار نمی‌شود اما شاهد حضور چشمگر افراد در آئین خاکسپاری هستیم و به نوعی به شکل دیگری مراسم برگزار می‌شود که این امر بسیار خطرناک است.

استاندار با اشاره به هفته وحدت گفت: با توجه به وضعیت شیوع کرونا در استان بوشهر، برگزاری هرگونه تجمع اعم از جشن مذهبی که منجر به تجمع شود، ممنوع است.

وی تاکید کرد: از هر کاری که باعث هدایت جامعه به سمت عادی سازی می‌شود باید پرهیز کرد.

گراوند گفت: به منظور استفاده بیشتر از خدمات الکترونیک، کارگروه ارائه خدمات الکترونیک در استان بوشهر با حضور دستگاه‌های مربوطه تشکیل شود.

وی یادآور شد: مسئولیت اعمال کامل پروتکل‌های بهداشتی در ادارات با حوزه بازرسی استانداری است و باید از همه ظرفیت‌های قانونی برای رعایت پروتکل‌ها استفاده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها