۲۹ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84081655
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار کوتاه از آموزش و پرورش البرز

کرج - ایرنا - برپایی نمایشگاه دستاوردهای صنایع آموزشی، جشنواره مجازی کلاس من، تقویت فرهنگ گفت و گو و افتتاح طرح کوچ از اخبار مهم حوزه آموزش و پرورش استان البرز است.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهار کرج روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برپایی نمایشگاه دستاوردهای صنایع آموزشی فرصتی برای به نمایش گذاشتن خلاقیت و نو آوری است تا دانش آموزان از آن بازدید مجازی کنند.

مراد مالمیر اظهارداشت: ایجاد آموزش های نوین و افزودن رشته های  نوآورانه در مدارس  فرصتی برای  کسب تجربه ای تازه برای هنرآموزان است.

وی بیان داشت: اکنون بستر آموزش در پارک های علمی و فناوری مهیا شده است و مدارس نیز در کنار صاحبان فناوری به علم آموزی هنر جویان مشغول هستند.

مالمیر  تصریح کرد: نمایشگاه صنایع می تواند درمدارس ایجاد شوند تا دانش آموزان از نزدیک بتوانند اندیشه های خود را به سمت و سوی تولید سوق دهند و درآمد زایی کنند.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهار کرج استفاده  ازوسایل یادگیری، یاددهی و آزمایشگاهی درمدارس را ضروری دانست.

وی یادآورشد: با مشارکت ،همکاری و تعامل فی ما بین مدیران مدارس و صاحبان صنایع آموزشی می توان نیاز های آموزشی مدارس را تامین و از تولیدات داخلی صنایع آموزشی حمایت کرد.

جشنواره کلاس مجازی

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: جشنواره استانی کلاس مجازی من ویژه دبیران مدارس متوسطه اول، دوم و هنرآموزان فنی و حرفه ای و کاردانش دراین استان آغازشد.

مهریارکرمی افزود: این جشنواره با هدف تبادل نظرات و تجربیات معلمان در به کارگیری شیوه های آموزش مجازی و استفاده از تکنولوژی درخدمت آموزش تدوین و اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در ۵ محور برگزار می شود، خاطرنشان کرد: طرح درس باتوجه به عدم حضور دانش آموزان و تشکیل کلاس هابه شکل آنلاین و مجازی، تجارب و خلاقیت های آموزش مجازی، آزمون سازی و طرح سوال مجازی، محتوای آموزشی کلاس های مجازی و فیلم تدریس دبیران در کلاس مجازی ازمحورهای شرکت در این جشنواره است.

وی تصریح کرد: دراین جشنواره دبیران دوره اول متوسطه، دوم متوسطه، فنی و حرفه ای و کاردانش می توانند شرکت کنند.

کرمی مهلت ارسال آثاردرمحورهای طرح درس ،تجارب و خلاقیت های تدریس مجازی و آزمون سازی تا پایان دیماه سال جاری عنوان کرد و یادآورشد: فرصت زمان ارسال در محور تولید محتوا و فیلم آموزشی نیزتا پایان بهمن ۹۹ است.

وی اضافه کرد: پس ازداوری آثاربه تفکیک درهرمحور سه اثرانتخاب و مورد تقدیر قرارمی گیرد.

معاون متوسطه آموزش و پرورش البرزادامه داد: علاقمندان آثار خود را به ایمیل جشنواره به آدرس: gashnvarehalborzedu@chmail.ir  ارسال کنند.

تقویت گفت و گو

مسوول امور زنان و خانواده آموزش و پرورش البرزهم بیان داشت: کرونا و ماندن در خانه فرصتی برای تقویت فرهنگ گفت و گو در خانواده است .

 زهرا شاکر افزود: دوره ضمن خدمت ۱۲ ساعته تقویت مهارت های گفتگو ویژه فرهنگیان استان البرز به صورت مجازی و با استفاده از محتوای تدوین شده توسط وزارت آموزش و پرورش مربوط به طرح ملی گفت و گواجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۷ هزار نفر در ده کلاس مجازی این دوره شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه مطالعه کتاب های منتشره در حوزه مهارت های زندگی می تواند نقش موثری درتقویت مهارت گفت و گو بین اعضای خانواده دارد، اضافه کرد: : با آموزش مهارت های دهگانه می توان مفهوم گفتگ و گو را بهتردرک و اصول و فنون آن را رعایت و یک گفت و گوی روان را تجربه کرد.

شاکر تقویت مهارت های فردی و ارتباطی اعضای خانواده را ضروری دانست و یادآور شد: در شرایط کنونی و لزوم داشتن سبک زندگی کرونایی و همچنین کنارهم بودن اعضای خانواده فرصت را فراهم کرده تا فرهنگ گفت و گو در خانواده ها تقویت شود.

وی ادامه داد: فرهنگ گفت و گو در خانواده های ما خیلی قوی نیست و اغلب به مجادله و مشاجره ختم می شود زیرا مجهز به مهارت گفت و گو نیستند.

 طرح کوچ

مدیرآموزش وپرورش ناحیه ۲ کرج وشهرستان فردیس نیز گفت: طرح ملی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان موسوم به طرح " کوچ" در مدارس این ناحیه آغاز شد.

ولی اله احمدی افزود: افزایش وزن ۲۰ درصدی دانش آموزان حاصل زندگی شهر نشینی، تغذیه نامناسب، تحرک کم، نبود فضای کافی برای ورزش واز همه مهمتر سبک زندگی ناسالم است.

وی تصریح کرد: برای برون رفت از این وضعیت نامناسب باید به آموزش خانواده ها در شیوه تغذیه فرزندان ،ایجاد تحرک به وسیله آموزش حرکات ورزشی به صورت علمی و  آکادمیک درمنزل به دلیل شیوع  ویروس کرونا اهمیت داد.

وی ادامه داد: ساخت فضاهای ورزشی استاندارد نیزضرورت دارد.

احمدی یادآورشد: این طرح باید در سطح مدارس ناحیه دو و شهرستان فردیس برای ۱۰۰ هزار دانش آموز به صورت کامل اجرا شود.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۴ هزار فرهنگی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها