محدودیت‌های کرونایی در گناباد افزایش یافت

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد از افزایش محدودیت‌ها و تعطیلی یک هفته‌ای بخش‌های مختلف فرهنگی و آموزشی در این شهرستان از سوم آبان ماه خبر داد.

حامد قربانی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در گناباد افزود: با توجه به وضعیت قرمز این شهرستان از نظر شیوع ویروس همه گیر کرونا و بر اساس درخواست از طریق استانداری خراسان رضوی و موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا،  این  محدودیت اجرا می شود.

وی ادامه داد: بر این اساس مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گناباد از روز شنبه سوم آبان ماه به مدت یک هفته تعطیل است و آموزش آنها به صورت مجازی برگزار می شود.

فرماندار گناباد گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه ای و زبانکده‌ها و سایر آموزشگاهها و کتابخانه های عمومی، سینما و مراکز نمایش و تئاتر، باغ تالارها و تالارهای پذیرایی نیز در این مدت تعطیل است.

وی افزود: برگزاری آیین‌های مذهبی و اجتماعی نیز در گناباد ممنوع است و استخرهای شنای سرپوشیده، شهربازی و کافه ها نیز تعطیل هستند و باشگاههای ورزشی فقط با ۲۵ درصد ظرفیت مجاز به فعالیت هستند.

قربانی ادامه داد: مساجد و مصلی ها نیز نیم ساعت هنگام نماز باز خواهند بود.

وی گفت: همچنین جمعه بازار و نماز جمعه و آرامستانهای گناباد از هفته گذشته تعطیل بودند.

فرماندار گناباد افزود: تعطیلی و اعمال محدودیت به دلیل شیوع ویروس همه گیر کرونا با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا انجام می شود و به دلیل وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ و تقاضای شهرستان گناباد تصمیم به ایجاد این محدویت گرفته شده است.

وی خواستار فرهنگ سازی و توجه بیشتر مردم به رعایت پروتکلهای بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود: بطور متوسط روزانه ۲۵ تا ۳۰ آزمایش مثبت کرونا در شهرستانهای گناباد و بجستان ثبت می‌شود و  افزایش تعداد مبتلایان و بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا زنگ خطر را برای ما به صدا درآورده است و باید آمادگی برای شرایط بحرانی احتمالی داشته باشیم.

دکتر جواد باذلی علت افزایش تعداد موارد ابتلا و فوت ناشی از کرونا در این شهرستانها را  رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی از جمله کاهش میزان استفاده از ماسک توسط مردم، بازگشایی مدارس و رفت و آمدهای غیر ضروری و برگزاری آیین ها و رفت و آمدهای غیرضروری ذکر کرد.

وی تاکید کرد: مردم با داشتن مسوولیت شرعی و اخلاقی باید بیشتر خود را مکلف به رعایت پروتکلها بدانند و با پوشش ماسک و ضد عفونی کردن دستها و پرهیز از هر گونه مراوده اجتماعی و سفرهای غیر ضروری برای کاهش تبعات این بیماری تلاش کنند.

هم اکنون سه بخش با گنجایش ۱۷۰ تخت و یک بخش مراقبت‌های ویژه برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان علامه بهلول گنابادی فعال است.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۳۹ هزار و ۶۷۰ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۲۲ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۳۴ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۳۴ هزار و ۶۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها