۵ کلاس درس ویژه ورزش در آذربایجان‌غربی راه‌اندازی شد

ارومیه- ایرنا- سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: پنج کلاس درس ویژه تربیت بدنی و ورزش در پنج منطقه آموزشی استان راه‌اندازی شد.

مهین منافی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مناطق ناحیه یک، ناحیه ۲، خوی، میاندوآب و نازلو پنج منطقه ای هستند که کلاس تربیت بدنی در آنها راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه هدف از ایجاد کلاس درس تربیت بدنی کیفیت بخشی درس، افزایش سواد حرکتی دانش آموزان، توسعه آمادگی جسمانی دانش آموزان، توسعه مهارتهای بنیادین ورزشی دانش آموزان بوده، گفت: اعتبار تخصیص یافته برای راه اندازی این پنج کلاس، ۲ میلیارد ریال است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی افزود: وسایل موجود در کلاس درس تربیت بدنی تخته صخره نوردی، نردبان افقی، نردبان سوئدی، حلقه بسکتبال و بسیاری وسایل ورزشی مورد نیاز دیگر است.

وی با اشاره به اینکه طبق سهمیه وزارتی هم اکنون تعداد کلاسهای تربیت بدنی استان به ۹ کلاس افزایش یافته، بیان کرد: اولویت در راه اندازی این مدارس با مدارس ابتدایی دخترانه به ویژه در مناطق محروم بوده‌است.

آذربایجان‌غربی دارای ۶۰۰ هزار دانش آموز است که در پنج هزار مدرسه تحصیل می‌کنند و مشکل کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی از مهمترین مشکلات این استان در بحث آموزشی است.

یکهزار و ۱۰۰ معلم تربیت بدنی در استان مشغول به فعالیت هستند؛ سرانه فضای ورزشی دانش آموزان در آذربایجان‌غربی ۱۶ سانتیمتر است و ۱۰۰ فضای ورزشی در داخل و بیرون از مدارس مختص دانش آموزان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها