صادرات جوراب‌ آنتی‌باکتریال ایرانی به انگلیس

تهران- ایرنا- یک شرکت تولیدکننده جوراب‌های نانویی موفق به صادرات جوراب‌های آنتی باکتریال از نخ‌های حاوی ذرات نانو بافته به انگلیس شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، بیان الله فرهادی مدیرعامل این شرکت تولیدی جوراب در مورد فعالیت های این شرکت گفت: این محصول در سال‌های گذشته به کشورهای ایتالیا، روسیه، اوکراین و ترکمنستان صادر می شد و امسال نیز با وجود بیماری کرونا و محدودیت‌های صادراتی، در دو مرحله نزدیک به هشت هزار جفت جوراب نانویی به انگلیس صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: کیفیت بالای جوراب که به‌دلیل استفاده از ماشین‌آلات به روز و نخ‌های باکیفیت بوده، دلیل موفقیت صادراتی این شرکت است، با وجود شیوع ویروس کرونا و افت فروش شرکت‌ها، فعالیت این شرکت معادل سال گذشته است و تقریبا توانستیم تولید خود را در حد سال گذشته نگه داریم،  

مدیرعامل این شرکت تولیدی جوراب نانویی ادامه داد: در حال حاضر روزانه تقریبا ۳۶ هزار جفت جوراب تولید و به بازار عرضه می‌شود.

فرهادی افزود: این شرکت از نخ‌های حاوی نانوذرات برای تولید جوراب‌های نانو با خواص ضدحساسیت، ضدقارچ، ضدباکتری و ضدبو استفاده می‌کند، همچنین علاوه بر تولید جوراب نانو با خاصیت آنتی‌باکتریال، به گسترش تولیدات خود در زمینه‌ لباس‌های زیر زنانه و مردانه پرداخته است.

وی همچنین گفت: جوراب‌هایی برای بیماران دیابتی تولید کرده‌ایم که به دلیل داشتن خواص آنتی‌باکتریال مانع از رشد قارچ و عوامل بیماری‌زا می‌شود که این موضوع برای بیماران دیابتی که از زخم‌های پا رنج می‌برند، بسیار مهم است.  

محصول تولیدی این شرکت جوراب ویسکوز- پلی‌آمید است که از نخ‌های پلی آمیدی حاوی نانو ذرات نقره در بافت آن استفاده شده است. استفاده از نقره در تولید منسوجات، باعث پیشرفت در توسعه مراقبت‌های بهداشتی شده است.

به منظور کاهش بوی بدن، باید از ایجاد میکرو ارگانیسم‌های تولید شده در عرق جلوگیری کرد، از این رو، نقره به دلیل ویژگی آنتی‌باکتریال آن مورد استفاده است و با توجه به قابلیت بالای نانوذرات نقره در نفوذ، می‌تواند میکروارگانیسم‌ها را از بین ببرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =