بیش از ۳۰ میلیارد دلار کالا از کشور صادر شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نیمه نخست امسال بیش از ۳۰ میلیارد دلار کالا از کشور صادر شده است که بنزین و متانول از اقلام مهم صادراتی بوده است.

ایرج حسن‌پور روز سه شنبه در آیین معارفه سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار داشت: مقصد بیش از ۷۴ درصد کالاهای صادراتی کشور، پنج کشور چین، امارات، عراق، ترکیه و افغانستان است.

وی وضعیت کنونی صادرات کشور را مطلوب خواند و گفت: میزان صادرات کالا از کشور تا ۲۲ مهرماه جاری به ۳۶ میلیارد دلار رسیده است.

وی با  اشاره به برخی از آثار تحریم ها و مشکلات اقتصادی گفت: دشمن تلاش دارد تا با تحریم ها، تمام روزنه‌های تنفس اقتصادی کشور را ببندد.

وی با اشاره به جهش تولید اقلام بهداشتی در کشور گفت: با شیوع کرونا، با کمبود اقلام بهداشتی روبه رو بودیم اما اکنون تولید ماسک از روزی ۲۰۰ هزار عدد به ۱۴ میلیون عدد رسیده است.

مدیرکل امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در روزهای کرونایی، تامین اقلام اساسی و مایحتاج مردم مورد توجه بوده و وجود کالاها در بنادر کشور از موفقیت های این وزارت است.

حسن‌پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های مرزی استان خراسان شمالی گفت: این استان تاکنون از مرزی بودن خود بهره ای نبرده است،  که ضروری است خراسان شمالی مراودات تجاری مرزی خود را محقق کند اما این امر مورد موافقت کشور ترکمنستان نبوده است.

مدیرکل امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برقراری مراودات تجاری از مرز خراسان شمالی باید به جد پیگیری شود.

در این آیین با قدردانی از خدمات رضا فیروزه، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی، علی اصغر رضازاده به عنوان سرپرست این سازمان معرفی شد.  

فیروزه، حدود ۱۹ ماه پیش به ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی منصوب شده بود.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =