۲۹ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۵
کد خبرنگار: 2158
کد خبر: 84081590
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۱۰ واحد تولیدی و صنعتی در بروجرد وجود دارد

بروجرد - ایرنا - رییس دانشگاه آیت الله بروجردی گفت: ۶۱۰  واحد صنعتی دارای پروانه فعالیت و بهره‌برداری در بروجرد وجود دارد که تعداد بسیاری از آنها نیمه فعال و غیر فعال است.

حسن مروتی روز سه شنبه در نخستین همایش توسعه پایدار بروجرد در دانشگاه آیت الله بروجردی برگزار شد، افزود: نرخ بیکاری در شهرستان بالاتر و نرخ مشارکت اقتصادی پایین تر از متوسط کشوری است.

وی اظهارداشت: پاسخگویی به نیازهای منطقه و احتیاجات جامعه، صنعت، ارتقا سرمایه اجتماعی، اشتغالزایی از برنامه هایی است که در دستور کار دانشگاه قرار دارد و هم اکنون نیز ۲۰ صنعت در شهرستان وجود دارد که همکاری دانشگاه و صنعت در رفع مشکلات می تواند، موثر باشد.

رییس دانشگاه آیت الله بروجردی بیان کرد: از طریق گفتمان سازی و استفاده از تجربه های اساتید دانشگاه تصمیم سازی و عمل می شود که می تواند نتایج مطلوبی داشته باشد.

مروتی اضافه کرد: مدیران به دلیل مشغله های کاری فرصت فکر کردن و گرفتن تصمیمات بزرگ را ندارند، در این مقطع کنونی باید با هم اندیشی نخبگان و ایجاد شورای مشورتی به توسعه شهرستان بروجرد کمک کنیم که در این زمینه ۱۰۵ مقاله دریافت شد که ۹۵ مقاله پذیرفته شده است. 

وی تاکید کرد: دانشگاه آیت الله بروجردی در سال ۸۴ تاسیس شد و هم اکنون پنج هزار دانشجو در این دانشگاه در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: با توجه به ساختارهای هر منطقه باید به گذشته نگاه کنیم که چطور دچار چالش صنعتی شده ایم که ۳۴ درصد صنایع استان در بروجرد قرار دارد و ۲۰ واحد صنعتی بزرگ با چالش های بزرگی روبرو بودند که با رویکرد حفظ ظرفیت های موجود مشکلات و چالش ها در صنایع بزرگ رفع شد و صنایع بزرگ شهرستان به سود دهی و اجرای طرح توسعه رسیده اند.

محمدرضا صفی خانی افزود: باید از ظرفیت های مختلف به خصوص دانشگاهی استفاده و نگاه توسعه گرانه در واحدهای صنعتی باعث موفقیت می شود.

وی اضافه کرد: ۱۸۳ واحد صنعتی جدید در شهرستان بروجرد وجود دارد که در ۶۱۳ پروانه بهره برداری صادر شده و در سال گذشته ۱۸ واحد تولیدی در شهرستان بروجرد به چرخه تولید برگشته اند.

رییس سازمان صمت لرستان افزود: ۲۱۰ واحد تولیدی اقبالی برای تولید ندارند؛ اما بروجرد دارای ظرفیت های خوب صنعتی و معدنی است که می تواند باعث توسعه یافتگی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها