بانوان بسیجی اهدا کننده مستمر خون می‌شوند

تهران - ایرنا - سازمان انتقال خون اعلام کرد: از ۲۹ مهر ماه به مناسبت هفته سلامت بانوان و در قالب اجرای تفاهمنامه همکاری سازمان انتقال خون و سازمان بسیج جامعه زنان، بانوان بسیجی، اهداکننده مستمر(با سابقه حداقل دو بار اهدای در سال) خون می‌شوند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان انتقال خون، در جلسه ای با حضور مشاور مدیر عامل سازمان انتقال خون در امور بانوان و نمایندگان بسیج جامعه زنان کشور، در خصوص عملیاتی شدن تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان انتقال خون و سازمان بسیج جامعه زنان کشور و همکاری دو سازمان در خصوص ترویج فرهنگ اهدای خون بانوان، بحث و تبادل نظر انجام گرفت.

در این جلسه که در محل سازمان بسیج جامعه زنان برگزار شد، الهام خلف عادلی ضمن قدردانی از همکاری صمیمانه سازمان بسیج جامعه زنان در موضوع اهدای خون بانوان گفت: با توجه به اینکه هفته سلامت بانوان در پیش است، نشست آموزشی اهدای خون بانوان با حضور نمایندگان بسیج  اقشار کشوربرگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین دعوت از بانوان اهدا کننده خون که در پویش های قبلی اولین تجربه اهدای خون را داشتند، فرصت ارزشمندی برای نیل به اهداف تفاهم نامه است که در دستور کار قرار دارد.   وی هم چنین از برنامه ریزی برای پویش دانشجویی اهدای خون خبرداد.

فاطمه ستاری نوید جانشین بسیج جامعه زنان کشور نیز با استقبال از پیشنهاد سازمان انتقال خون گفت: اقدامات ایثارگرانه و خداپسندانه از وجوه اشتراک هر دو سازمان است و سازمان بسیج جامعه زنان برای عملیاتی شدن تفاهم نامه با هدف نهادینه کردن مشارکت بانوان کشور در امر مقدس اهدای خون آمادگی کامل دارد.

وی ادامه داد:  آمار اهدای خون بانوان با اجرای نخستین مرحله از همکاری های این دو سازمان یک درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

خلف عادلی گفت : با توجه به ظرفیت های سازمان بسیج بانوان کشور و تعطیلی دانشگاه ها و مجازی شدن بسیاری از فعالیت های جمعی دسترسی به افراد و گروه ها سخت تر شده است و ظرفیت سازمان یافته بسیج فرصت مناسبی در مشارکت دادن بانوان به صورت نظام یافته در امر اهدای خون است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =