۳۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۹
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 84081582
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ کسب رای با تهدید قشر کارگر

تهران – ایرنا – دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که در شرایط دشواری در برابر «جو بایدن» رقیب انتخاباتی دموکرات خود قرار دارد، برای اینکه بتواند حداقل بخشی از فاصله خود را با رقیب قدرتمندش در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بکاهد، به شگرد «تهدید» و «فشار» در جمع آوری رای از قشر کارگران آمریکایی روی آورده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، گزارش برخی رسانه های آمریکایی حاکی است کارگران در کارخانه ای در ایالت فلوریدا متوجه شده اند چنانچه درانتخابات پیش رو از ترامپ حمایت نکنند، ممکن است اخراج شوند.

شبکه ای.بی.سی نیوز نخستین بار این خبر را در حساب توئیتر خود بدین عنوان منتشر کرد: شماری از کارگران کارخانه «دنیلز»  (Daniels Manufacturing Corporation) متوجه شده اند، چنانچه دراین انتخابات از ترامپ حمایت نکنند،  مورد تهدید اخراج از کار قرار گرفته اند .

این شرکت که در « اورلندو» ایالت  فلوریدا واقع است به  ساخت و تولید ابزار آلات الکترونیکی  که در صنعت هوانوردی کاربرد دارد، می پردازد.

بنابر گزارش های موجود،  این کارخانه و «جرج دنیلز» (George Daniels) رئیس آن،  تاکنون بالغ بر ۶۰۰ هزار دلار در این انتخابات درحمایت از ریاست جمهوری ترامپ و حزب جمهوریخواه کمک مالی داشته است.

در ادامه این گزارش آمده: هرچند این اقدام که در حمایت از یک حزب و یا یک نامزد انتخاباتی به عمل آمده ، کار اشتباهی نبوده اما برخی از کارگران و کارکنان این کارخانه معتقدند که مسئولان این کارخانه دراین زمینه زیاده روی کرده اند.

نامه هشدار به همراه چک پرداخت حقوق

این شبکه خبری آمریکایی درادامه این گزارش افزود: کارگران این کارخانه به همراه چک حقوق پرداختی خود نامه ای که توسط شخص دانیلز درباره اینکه شغل آنها در خطر است ، دریافت کردند.

بنابراین گزارش رئیس این کارخانه در این نامه خطاب به کارگران خود نوشته است: چنانچه ترامپ و جمهوریخواهان دراین دراین انتخابات پیروز شوند، آنگاه این شرکت و کارخانه امیدوار خواهد بود تا کم و بیش مانند این اواخر به کار خود ادامه دهد.

این نامه در ادامه می افزاید: اما اگر بایدن و دموکرات ها برنده شوند آنگاه این شرکت و کارخانه ناگزیر به اخراج پرسنل خود تا اواخر سال ۲۰۲۰ و یا نهایت در اوایل سال ۲۰۲۱خواهد شد.

 از هم اکنون برخی از کارگران و کارکنان این شرکت قصد ترک شغل خود دراین کارخانه رادارند و شماری نیز گفته اند که هر فردی حق انتخاب خودش را دارد.

 شماری دیگری از کارگران این کارخانه از سخن گفتن دراین زمینه که ممکن است شغل خود را از دست دهند واهمه دارند و رئیس این کارخانه نیز حاضر نشد درباره این نامه تهدید آمیز در برابر دوربین این رسانه  خبری قرار گیرد و در عوض بیانیه ای دراین زمینه صادر کرد.

دانیلز در بیانیه ای اعلام کرد آنچه وی انجام داده، کاری بوده که هرساله به اقدام می ورزیده و کارگران باید بدانند بنابر آنچه نتایج انتخابات پیش به دنبال خواهد داشت، که قرار است چه رخ دهد، قطعا که کارگران این کارخانه به هر نامزدی که می خواهند رای خواهند داد.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰  آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که قرار است در ۳  نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود، تحلیلگران و ناظران داخلی آمریکا این دوره از انتخابات را یکی از متفاوت ترین دوره های انتخاباتی در تاریخ این کشور می دانند.

ترامپ روز گذشته (دوشنبه ۲۸ مهرماه ۱۳۹۹) و به گفته رسانه های آمریکایی در پایان کارزار انتخاباتی خود برای فرافکنی از سو مدیریت خود در مقابله با شیوع کووید-۱۹ در آمریکا، به آنتونی فائوچی ی رئیس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا حمله برد و با این ادعا که مردم آمریکا دیگر از حرف های فائوچی در زمینه توصیه های بهداشتی به ستوه آمده اند، وی را یک «فاجعه» و «ابله» خواند که ۵۰۰سال از عمرش می گذرد.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار جهان