میانگین جذب بیمه روستایی در همدان ۳۵ درصد است

همدان - ایرنا - مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همدان با تاکید بر بیمه کردن افراد فاقد بیمه این استان گفت: میانگین جذب بیمه روستایی در این استان ۳۵ درصد است.

مهدی سماواتی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیمه کردن جوانان روستایی و عشایر، بیمه زنان خانه دار و شناسایی افراد فاقد بیمه اجتماعی در روستاها و مناطق عشایری از مهمترین برنامه هایی است که با جدیت دنبال می شود.

وی با بیان اینکه هدف گذاری سال ۱۳۹۹ برای زیرپوشش بردن افراد واجد شرایط در این استان ۱۱ هزار نفر از روستاییان و عشایران است اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال ۹۹، پنج هزار نفر بیمه شده جدید اضافه شده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همدان  مجموع بیمه شده افراد واجد شرایط در استان را  ۱۱۰ هزار نفر دانست و گفت: در شش ماهه نخست سالجاری تعداد ۲۲۷ خانوار از مزایای مستمری ماهانه صندوق بهره مند شدند.

سماواتی ادامه داد: مجموع کل مستمری بگیران صندوق استان بیش از پنج هزار خانواده است که  در سال ۹۹ مطابق با آیین نامه صندوق و شروع پانزدهمین سالگرد صندوق افرادی که به سن ۶۵ سال تمام رسیده اند و دارای ۱۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه میباشند به درجه بازنشستگی سالمندی نایل شده اند.

وی اظهار داشت: تعداد جامعه مشمول استان همدان در سال ۹۹، ۲۹۷ هزار نفر لحاظ شده است .

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همدان ادامه داد: در سال ۹۹ جشنواره قصه گویی توسط کودکان روستایی بصورت کشوری برگزار شد و تعداد ۳۰ نفر از کودکان روستایی استان حائز رتبه شده و جوایز خود را دریافت کردند.

وی گفت: این جشنواره همزمان با شیوع  ویروس کرونا، با هدف پُرکردن اوقات فراغت کودکان روستایی و عشایر و نیز تقویت مهارت قصه‌گویی، گردآوری داستان‌های بومی، قصه‌های محلی و فولکلور برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =