خبر ایرنا و کمک خیران موجب آزادی پیرترین زندانی همدان شد

همدان- ایرنا- به دنبال انتشار خبری در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز همدان با عنوان «چشم امید پیرترین زندانی همدان به کمک خیران» در ۱۵ مهر سالجاری، و پیگیری تلفنی مدیرعامل ستاد دیه کشور درباره این پرونده، این زندانی آزاد شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان روز  سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: پس از انعکاس این خبر، ستاد دیه کشور نیز به این پرونده ورود کرده و با تلاش ستاد دیه استان و حمایت های صورت گرفته بدهی ۹۰ میلیون تومانی این زندانی تامین و آزاد شد.

یدالله روحانی منش افزود: مجموع بدهی این زندانی در سال ۸۹ حدود ۲۶۰ میلیون تومان بود که بخشی از این بدهی با فروش ۲ دهنه مغازه و بخش دیگری نیز با فروش واحد شخصی تامین شد اما با این وجود بخشی از بدهی باقی ماند.

وی یادآوری کرد: اواسط زمستان سال ۸۹ یعنی حدود ۱۰ سال پیش مرد ۷۰ ساله به علت ورشکستگی و ناتوانی در پرداخت بدهی راهی زندان شد و این زندانی تا هشتادمین سال زندگی خود در زندان به سر می‌برد.

مدیرعامل ستاد دیه همدان اضافه کرد: این مرد مُسن پیش از ورود به زندان دارای یک باب مغازه فرش فروشی در بازار همدان بود اما فُروش نسیه فرش او را دچار بدهی کرد و او برای جبران بدهی، مجدد به خرید فرش جدید به صورت نسیه روی آورد.

روحانی منش ادامه داد: این زندانی ۸۰ ساله این بار فرش‌ها را با قیمت کمتر از بازار به فروش رساند اما با این شیوه نه تنها نتوانست پاسخگوی بدهی‌هایش باشد بلکه به میزان بدهی‌ او نیز افزوده شد.

روحانی منش بیان کرد: این مددجو ملک و اموال خود را برای جبران بدهی به فروش گذاشت اما آنها کفاف بدهی ها را نداده و با شکایت هشت تن، این فرد زندانی شده بود.

پیش از این نیز انعکاس اخبار ستاد دیه در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز همدان مانع از به زندان رفتن تعزیه خوان نقش شمر، آزادی زندانی ۴۵ ساله ناتوان در تامین بدهی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ،و آزادی زندانی که به علت بدهی ۲ میلیون و ۱۳۰ هزار تومانی ناشی از قرض گرفتن پول برای «کفن و دفن» همسر در حبس بود و آزادی چند تن دیگر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =