فرماندار: ادارات قصرشیرین با ۷۰ درصد کارکنان فعالیت می‌کند

قصرشیرین - ایرنا - فرماندار قصرشیرین گفت: ادارات و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا تا اطلاع بعدی با ۷۰درصد ظرفیت کارکنان، فعالیت می‌کنند.

«مرادعلی تاتار» روز سه‌شنبه در گفت و گو خبرنگار ایرنا افزود: براساس دستورالعمل ستاد مدیریت کرونا به منظور مقابله با این بیماری، ۲سوم نیروهای ادارات این شهرستان باید در محل کار حاضر شوند و یک سوم دیگر در مرخصی یا دورکاری باشند و مرخصی آن‌ها در آمار مرخصی‌های استحقاقی لحاظ نخواهد شد.

وی اظهار داشت: همچنین افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند نیز به صورت دورکار می شوند و از مردم درخواست می‌کنیم که در صورت نیاز امور خود را به صورت تلفنی پیگیری کنند و تنها در موارد ضروری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک به ادارات مراجعه کنند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: مردم باید بیش از پیش موازین بهداشتی را رعایت کنند و حتما در بیرون از منزل از ماسک استفاده کرده و از سفرهای غیرضرور پرهیز کنند و در منزل بمانند.

تاتار اضافه کرد: ستاد بازرسی کرونا در شهرستان متشکل از ادارات مختلف بر واحدهای صنفی و همین طور ادارات و دستگاه‌های مختلف نظارت و در صورت مشاهده تخلف بهداشتی بدون هیچ اغماضی با متخلفان برخورد می‌کنند.

او گفت: کرونا در کمین همه ما است و باید با رعایت اصول پیشگیرانه و جدی گرفتن تمام پروتکل‌های بهداشتی از سلامت خود و عزیزانمان مراقبت و صیانت کنیم.

وی از تداوم اجرای محدودیت‌های کرونایی در قصرشیرین تا اطلاع ثانوی شامل بسته‌شدن درب آرامستان‌ها، ممنوع شدن اعلام مجالس ترحیم و خاکسپاری در فضای مجازی و کانال ها و شبکه‌های اجتماعی، پرهیز از تجمع و عدم برگزاری آیین مجالس عزاداری و شادی، اجباری شدن ماسک در ادارات و اماکن عمومی و برخورد با متخلفان سلامت مردم خبر داد.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، ۱۸۶کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

هر هفت دقیقه یک بیمار کرونایی جدید بستری شد

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه به تشریح آخرین آمار مبتلایان به کرونا در استان پرداخت و گفت: در شبانه‌روز گذشته ۶۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۱۲۷ بیمار مثبت سرپایی در استان کرمانشاه شناسایی شدند.

محمدی همچنین اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۳ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۳۲ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

به گفته وی اکنون ۶۵۴ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

محمدی در ادامه تعداد موارد فوت با ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته در استان را نیز هشت نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد پنج نفر در شهرستان کرمانشاه، یک نفر در شهرستان اسلام آباد غرب، یک نفر در شهرستان پاوه و یک نفر در شهرستان قصرشیرین فوت کرده‌اند.

وی مجموع جان‌باختگان بر اثر ابتلای قطعی به کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون را ۷۶۱ نفر اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها