معاون استاندار خراسان رضوی: اگر شرایط بهتر نشود ناچار از افزایش محدودیت‌های کرونایی هستیم

مشهد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: مدتی است شرایط این استان از نظر شیوع کرونا قرمز است و چنانچه مردم برای رسیدن به شرایط بهتر همکاری بیشتری نداشته باشند ناچار از افزایش محدودیت‌ها در این زمینه هستیم.

حسن جعفری روز سه‌شنبه در جشنواره شهید رجایی استان افزود: از ابتدای شیوع کرونا حجم وسیعی از کار توانفرسا بر دوش خادمان سلامت بوده است که کمتر دیده می شود، اما به رغم تلاشهای آنان به علت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی‌ از مردم ، از مدتی قبل وضع استان از نظر شیوع این ویروس قرمز است و حتی در برخی از شهرستانها اوضاع وخیم تر شده که ناچار از وضع محدودیت های بیشتری در برخی از آنها از جمله نیشابور، سبزوار، تربت‌حیدریه، گناباد و کاشمر به مدت یک هفته شده‌ایم و چناچه پروتکل‌های بهداشتی در دیگر شهرها از جمله مشهد رعایت نشود این محدودیت‌ها را تسری می‌دهیم.

وی ادامه داد: از همه مردم استان و نهادهای مختلف دولتی می‌خواهیم پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را به دقت و جدیت رعایت کنند تا بتوانیم با کمک خادمان سلامت از این وضعیت خطرناک در استان عبور کنیم.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: همه موظف به حمایت از ستاد مقابله با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با این ویروس هستیم ، خدمات آستان قدس رضوی نیز در زمینه رعایت مطلوب پروتکل‌های بهداشتی قابل تقدیر است، بیشتر شاغلان در ادارات دولتی پروتکل‌های بهداشتی از جمله الزام به استفاده از ماسک را رعایت می‌کنند که البته مدیران باید تلاش کنند که این الزامات به صددرصد برسد.

جعفری با تشکر از تلاشهای رسانه‌های گروهی در راستای آگاهی بخشی عمومی افزود: همانگونه که خیران، هیات‌های مذهبی و سازمانهای مردم نهاد در ماه محرم و صفر با راه اندازی پویش‌های سلامت، مواصات، ماسک و تامین بسته‌های کمک معیشتی حماسه همدلی آفریدند ، باید همه با هم تلاش کنیم در موج سوم شیوع کرونا نیز کمترین آسیب را ببینیم ، این مهم با همکاری و عزم همگانی امکان پذیر است.

وی همچنین با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و با ذکر این نکته که خصلت‌های شهید رجایی باید الگوی رفتاری همه مدیران کشور باشد ادامه داد: شهید رجایی بالاترین مقام کشور را در دست داشت اما هرگز دچار رفاه زدگی نشد، در حفظ بیت المال بسیار سخت گیر و جدی بود، بین خودش و مردم فاصله ایجاد نکرد و تا زمان شهادت ساده زیستی مردمی داشت و به زیردستان خود گفته بود هر وقت دیدید من مغرور شده‌ام به من یاد آوری کنید که تو همان رجایی قابلمه فروش هستی، ما نوکر مردم هستیم و ولی نعمت ما مردم هستند.

در این جشنواره از دستگاه‌ها و نهادهای برتر استان که بر اساس ارزیابی سال گذشته بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند قدردانی شد.

براین اساس در گروه زیربنایی و توسعه زیرساخت‌ها از شرکت توزیع نیروی برق استان، در گروه سلامت و رفاه اجتماعی از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و در گروه علوم عمومی و قضایی از اداره کل اقتصاد و دارایی استان تجلیل و قدردانی گردید و اداره کل میراٍ ث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان نیز مقام نخست گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی را کسب کرد.

اداره کل ثبت اسناد و املاک و اداره کل پست استان نیز با در نظر گرفتن بیشترین رشد در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی مورد تقدیر قرار گرفتند و ادارات کل میراٍث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تبلیغات اسلامی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، دانشگاه علوم پزشکی نیشابور و جمعیت هلال احمر استان نیز به خاطر کسب رتبه برتر استقرار نظام جامع توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز تجلیل شدند. 

بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا در این استان، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، شهرداری مشهد و دادگستری استان نیز به دلیل اجرای موثر پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا مورد تجلیل قرار گرفتند و استانداری خراسان رضوی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیریت شعب بانک ملی استان نیز در اجرای موثر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مقام اول را کسب کرده و مورد تجلیل قرار گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها