انجمن اولیا و مربیان تجلّی پیوند مشارکت است

کرمان - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: انجمن اولیا و مربیان تجلّی پیوند مشارکت در امر تربیت دانش‌آموزان است.

به گزارش ایرنا، صدیقه مرادی روز سه شنبه در ویژه برنامه گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان به صورت مجازی با بیان این که پیوند بین اولیا و مربیان و آموزش اولیای دانش آموزان به منظور تقویت اطلاعات تربیتی و آگاهی آنهاست، افزود: تعامل مطلوب اولیا با مدرسه سبب می شود والدین در رفتار با فرزندان خویش با برنامه های آموزش و پرورش هماهنگ و هم سو باشند و در نتیجه، ایجاد هماهنگی و همکاری بیش تر بین خانه و مدرسه محقق شود.

وی اظهار داشت: بنیان خانواده محبوب ترین نهاد نزد خداوند و مهمترین مسیر رسیدن به قرب الهی است و خانواده محل آموزش و جهت دادن به تربیت و آموزش فرزندان و پیوند این ۲ نهاد در راستای سازندگی انسان است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر این نکته که خانواده ها همیار معلمان در خانه هستند، تصریح کرد: طی سال های گذشته خانواده به کمک مدرسه می آمد اما به علت  شیوع بیماری کرونا امروز مدارس در دل خانواده ها تشکیل می شوند و مسئولیت خانواده ها سنگین تر شده است.

مرادی با اشاره به اینکه درخت تنومند خانواده نیاز به مراقبت دارد، اظهار داشت: یکی از راه های از بین بردن آفت هایی که خانواده ها را تهدید می کنند، آموزش و نظارت حداکثری بر آن ها است.

وی گفت: امروز اگر حضور خانواده ها را در جلسات حضوری آموزش خانواده نداریم اما می توانیم بهره حداکثری را از آموزش های مجازی برای سالم سازی و تقویت روحیه خانواده ها داشته باشیم.

این نشست با حضور رئیس و کارشناسان اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش و مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق، کارشناسان انجمن اولیا و مربیان، مدیران مراکز راهنمایی و مشاوره خانواده پیوند، نمایندگان مدیران مدارس، نمایندگان اولیای دانش آموزان و نمایندگان مدرسان آموزش خانواده سراسر استان کرمان به صورت مجازی برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =