فرماندار شاهرود: امنیت بر مبنای مردمداری سرمایه اجتماعی نیروی انتظامی است

شاهرود – ایرنا – فرماندار شاهرود با بیان اینکه امنیت بر مبنای مردمداری سرمایه اجتماعی نیروی انتظامی است، افزود: پلیس با اعتمادسازی، صداقت، سلامت، همراهی و تعامل به این سرمایه اجتماعی دست یافته است.

به گزارش ایرنا، نادر فخری روز سه شنبه در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شاهرود که به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، گفت: آن چه که موجب تفاوت  نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها می شود، اقتدار همراه با مردمداری، رافت و محبت است.

وی با بیان اینکه این سرمایه اجتماعی موجب شده امنیت پایدار و ماندگاری ایجاد شود، تصریح کرد: مکتبی، متدین و ولایتمدار بودن نیروهای انتظامی در کنار مردمداری موجب برقراری امنیت پایدار در کشور شده است.

فرماندار شاهرود با اشاره به اینکه زمانی نیروی انتظامی تنها به برقراری ایجاد نظم و امنیت توجه داشت، ادامه داد: موضوع سلامت جامعه و پیشگیری از زمان شیوع ویروس کرونا برای نیروی انتظامی وظیفه جدیدی در کنار برقراری امنیت تعریف شد.   

فخری نام گذاری سال، هفته و روزها را فرصت خوبی برای قدردانی از تلاشگران عرصه های مختلف در تمامی زمینه ها خواند و اظهارداشت: باید فعالیت ها  و عملکرد دستگاه ها توسط رسانه ها به مردم اطلاع رسانی شود و مسئولان هم از این خدمات تجلیل کنند.  

وی از تلاش شبانه روزی کادر درمانی شهرستان تقدیر کرد و افزود: تمامی معیارها و شاخص های درمانی شاهرود نشان دهنده عملکرد بسیار خوب مردم و کادر درمانی در جهت پیشگیری و درمان ویروس کروناست.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در شرایط بسیار خاص و تجربه نشده ای قرار داریم، تصریح کرد: در ۴۲ سال گذشته با توطئه های فراوان استکبارجهانی و بدخواهان داخلی مواجه بودیم اما شرایط کنونی ویژه و انجام کار را نسبت به گذشته سخت تر کرده است.

فرماندار شاهرود ریشه یابی بخشی از مشکلات را در مسایل اقتصادی دانست، گفت: در این زمان باید مردم به مانند گذشته با همدلی بیشتر و اجرای تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری به وضعیت مطلوب و پایدار باز گشته و شاهد عمران، آبادانی و پیشرفت در کشور باشیم.   

گرامیداشت هفته نیروی انتظامی برابر تقویم زمانی سال های گذشته در دهه دوم مهر ماه آغاز می شد، اما با توجه به تلاقی ماه صفر و مراسم اربعین حسینی (ع) با هفته ناجا، امسال این هفته  از ۲۷ مهر ماه تا ۲ آبان برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =