۲۹ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۰
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 84081465
۰ نفر

برچسب‌ها

سند توسعه اقتصادی و اشتغال هشت روستای میامی تصویب شد

شاهرود - ایرنا - معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری میامی گفت: مطابق اجرای ماده ۲۷ برنامه ششم توسعه، سند توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی هشت روستای هدف در این شهرستان تصویب شد.

عباس طاهرانپور روز سه شنبه با اشاره به اینکه طرح توسعه روستاها از سال ۹۷ آغاز شده است در گفت وگو با ایرنا، افزود : این اسناد، به منظور سیاست‌های کلی نظام و در راستای اقتصاد مقاومتی، پس از شناسایی و بهره برداری از ظرفیت‌های موجود در روستاها تدوین می‌شود. 

وی با بیان اینکه اسناد توسعه ۳۷ روستا در سطح شهرستان انجام شده است،گفت : اسناد روستاهای شریف آباد، هونستان ، پویه ، همت آباد،استربند،حسین آباد میامی ،حسین آباد پل ابریشم در بخش مرکزی و روستای کمردار در بخش کالپوش از ابتدای مهرماه امسال تصویب شده است .

طاهران پور با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون اسناد توسعه ۱۶ روستا در میامی تصویب شده است، گفت : اسناد توسعه پس از تصویب در کمیته برنامه ریزی شهرستان در شورای برنامه ریزی استان نیز مورد بررسی و تصویب قرار می گیرد و توسعه روستاها براساس این سند صورت خواهد پذیرفت.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار میامی با اشاره به اینکه ظرفیت روستاها شناسایی می شود، تصریح کرد: در این طرح توسعه روستاها تدوین و مزیت‌های آن منطقه در بخش های مختلف شامل کشاورزی، صنعت، معدن، خدمات و گردشگری، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سالانه ۵ هزار روستا در کشور، از طرح سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی بهره مند می‌شوند.

میامی دارای ۴۹ روستاست که بیشتر مردم در راستای کشاورزی و دامپروری فعالیت دارند.

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن با ۲ بخش کالپوش و مرکزی در شرق استان سمنان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها