صادرات وازلین ۲ میلیون و ۷۰۰هزار دلار ارز آوری داشت

همدان- ایرنا- رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت همدان با بیان اینکه وازلین صنعتی و بهداشتی در صدر محصولات شیمیایی صادراتی استان قرار دارد گفت: از ابتدای سال‌جاری صادرات این کالا ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار ارز آوری داشته است.

به گزارش ایرنا اعضای کارگروه توسعه صادرات استان روز سه‌شنبه به مناسبت روز ملی صادرات از کارخانه رُز پالایش غرب واقع در شهرستان ملایر دیدن کردند. 

حمیدرضا متین در این بازدید اظهار داشت: این کارخانه با تولید پارافین جامد، وازلین بهداشتی و صنعتی از صنایع فعال و موفق در عرصه صادرات محسوب می‌شود.

او با بیان اینکه ۹۸ درصد تولیدات این واحد صادر می‌شود خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال این واحد صنعتی در حدود سه هزار و ۳۰۰ تن کالا به چند کشور جهان صادر کرده است. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: بر اساس آمار گمرک استان رز پالایش غرب در سال گذشته پنج هزار و ۸۶۱  کیلوگرم کالا به ارزش ۴ میلیون و ۷۸۳ دلار و ارزش ریالی ۵۲ میلیارد تومان صادرات داشته است.  

متین با اشاره به فعالیت یک هزار و ۴۰ واحد تولیدی در استان و نقش آنها در رونق اقتصادی و اشتغال افزود: رز پالایش غرب توانسته با بیش از یک دهه فعالیت برای ۲۵ نفر از جوانان این منطقه شغل ثابت ایجاد کند. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از رشد ۲۲ درصدی صادرات استان خبر داد و گفت: این میزان افزایش در نیمه نخست سال جهش تولید ۶۵ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار ارزآوری داشت.

۲۹ مهر روز ملی صادرات نامگذاری شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها