آمار فوتی کرونا در استان اردبیل به ۷۰۰ نفر رسید

اردبیل- ایرنا- آمار فوت شدگان بیماری کرونا در استان اردبیل طی هشت ماهه شیوع این بیماری خوفناک به ۷۰۰ نفر رسید.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در ادامه وضعیت قرمز شیوع کرونا در استان اردبیل، طی شبانه روز گذشته ۲ نفر دیگر از مبتلایان جان باختند و با افزایش تعداد مبتلایان، ۵۲ نفر از اهالی این استان نیز به علت ابتلای به کووید.۱۹ در مراکز درمانی بستری شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: هم‌اکنون ۲ شهرستان اردبیل و مشگین‌شهر در وضعیت قرمز و شهرستان‌های پارس‌آباد، نیر و خلخال در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده از ترخیص ۳۹ نفر از بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل در شبانه‌روز گذشته پس از بهبودی نسبی خبر داد و افزود: از زمان شیوع کرونا در استان تاکنون ۷۰۰ نفر از اهالی این استان به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی همچنین با اشاره به بستری شدن ۶۱ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی این استان طی ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۸۸ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل تاکید کرد: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل پاییز و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا لازم است که اهالی استان دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

وی همچنین با اشاره به گذر تعداد مبتلایان کرونای بستری همزمان در مراکز درمانی استان به رقم بیش از ۲۵۰ نفر پس از پنج ماه اظهار کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا به ویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.

وی ۲ هفته گذشته پیش نیز اعلام کرد که پیک بعدی شیوع کرونا در این استان در اواسط آبان ماه خواهد بود و باید از هم‌اکنون تمهیدات لازم برای مدیریت آن اتخاذ شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، استان اردبیل هم‌اکنون در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار دارد.

شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل در پی همکاری مردم از طریق رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و با ابتلای روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار تا چند روز اخیر در وضعیت پایدار قرار گرفته بود ولی شواهد نشان می‌دهد که آمار مبتلایان رو به افزایش است.

در هشت ماه گذشته، از مجموع هشت هزار و ۵۶۹ نفر بیمار کرونایی بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل، هفت هزار و ۴۹۵ نفر پس از بهبودی ترخیص شده‌ و در این مدت ۶۹۸ نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده‌اند.

بالاترین آمار ثبت شده ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی روزانه نیز ۱۷ مورد بوده است.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا در استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل اوایل امسال به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده بود.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا که طی پنج ماه اخیر روند ثابت ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را طی کرده بود، از چند روز پیش از ۲۵۰ نفر فراتر رفته و به ۲۸۸ مورد رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =