۶۰ درصد تسهیلات اشتغال مددجویان خراسان شمالی به روستاییان تعلق گرفت

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی امام خمینی (ره) گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری، از ۳۰۳ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی، ۱۸۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال آن برای طرح های اشتغالزایی روستاییان استان هزینه شده است.

مجید الهی راد روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری، تسهیلات ۸۳۵ طرح اشتغالزایی مددجویان استان پرداخت شده است که در این بین ۵۶۴ طرح اشتغالزایی مربوط به روستاییان بوده است.

وی با بیان اینکه توسعه مشاغل روستایی برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها از رویکردهای این نهاد بوده است، افزود: این تسهیلات در بخش های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و به صورت اندک در بخش خدمات بوده است.

الهی راد با بیان اینکه ۵۹ درصد خانوارهای تحت پوشش این نهاد در استان، روستایی هستند، اظهار داشت: ۳۵ هزار و ۳۳۰ خانوار مددجوی استان را روستاییان تشکیل می دهند.

رشد ۶۷ درصدی کمک های مردمی به مددجویان خراسان شمالی

وی با اشاره به اینکه در نیمه نخست پارسال کمک های مردمی به این نهاد ۳۷۰ میلیارد ریال بود، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون با رشد ۶۷ درصدی کمک های مردمی به مددجویان استان، این رقم به ۶۱۰ میلیارد ریال رسید.

الهی راد افزود: از این میزان ۱۶۰ میلیارد آن در قالب زکات و ۱۴۸ میلیارد ریال نیز در قالب طرح ایتام توسط مردم نیکوکار به مددجویان کمک شده است.

وی خاطرنشان کرد: مجموع کمک های مردمی پارسال نیز در قالب زکات، طرح ایتام و صدقات ۷۶۰ میلیارد ریال بود.

بیش از ۵۹ هزار و ۸۱۰ خانوار با جمعیت ۱۱۱ هزار و ۷۳۵ نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها