پلیس مظهر اقتدار ملی و رافت اسلامی

کرمان - ایرنا - مطالبه بحق رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه پلیس باید مظهر اقتدار ملی و رافت اسلامی باشد، اکنون سربازان جان برکف ولایت ناجا را به مظهر اقتدار و رافت اسلامی و البته پلیسی در تراز انقلاب اسلامی تبدیل کرده است.

 پلیس توانمند و مقتدر ایران اسلامی با اجرای مو به موی فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی توانسته امنیت را به عنوان نخستین و پایه ای ترین لازمه حیات در جامعه بشری در اقصی نقاط این آب و خاک جاری و ساری کند و عرصه را برای جولان اشرار و متخلفان تنگ نماید.

برخورد قاطعانه پلیس با مخلان نظم و امنیت در کنار رافت اسلامی توانسته از پلیس ایران، مردانی مرد به عنوان حامی و مدافع ملت و البته دشمن اشرار بسازد. 

ماموران انتظامی در حوادث گوناگون جزو نخستین گروه های حاضر در صحنه برای کمک به مردم هستند به طوری که این مهم به یک اصل اساسی در نیروی انتظامی تبدیل شده که در هفته ای به نام این بزرگمردان جای تقدیر دارد.

مسئولان استان کرمان نیز در سخنرانی ها و صحبت هایشان بر نظارت و اقتدار بی شک و شبهه پلیس در جامعه صحه می گذارندف چنانچه نماینده ولی فقیه استان کرمان از حضور جدی نیروی انتظامی در صحنه های عملیاتی به صورت جدی یاد می کند.

نیروی انتظامی در تمامی صحنه های عملیاتی حضوری جدی دارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت : نیروی انتظامی با اقتدار خاصی در تمامی صحنه های عملیاتی حضوری جدی توام با هوشمندی دارد .

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی افزود: نیروی انتظامی در موقعیت جغرافیایی بسیار بزرگ و حساس جمهوری اسلامی ماموریت خود را با دقت و توکل به خداوند تبارک و تعالی تحت زعامت رهبر فرهیخته نظام به  بهترین وجه انجام می دهد.

به گفته امام جمعه به تصویر رساندن قاطعیت در اجرا و انجام ماموریت ها با صلابت و با حفظ اخلاق اسلامی کار ساده ای نیست و نیروی انتظامی به خوبی این ماموریت ها را به انجام رسانده است.

نیروی انتظامی امنیت را در جامعه محقق کرده است 

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در کنار برقراری نظم و انضباط، امنیت را محقق کرده است  که این امر از ماموریت های شاخص این نیروی تخصصی و ارزشمند به شمار می رود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که نیروی انتظامی اقتدار همراه با مهربانی با مردم را محقق ساخته است، گفت: اقدامات نیروی انتظامی از یک سو به تصویر کشاندن اقتدار ناجا در این جغرافیای گسترده است و از سوی دیگر این نیرو در کمال مهربانی با مردم ماموریت های خود را به انجام می رساند.

مدیران نهادهای اجرایی باید زمینه‌های وقوع جرم را از بین ببرند

استاندار کرمان نیز با تاکید بر اینکه مسئولان باید زمینه های جرم را از بین ببرند، گفت: به عنوان مثال یکی از مواردی که اشرار از آن سوء استفاده می‌کنند، استفاده از افراد بیکار برای قاچاق مواد مخدر است و اگر برای حل معضل بیکاری گام جدی برداشته نشود، در نهایت کار پلیس افزایش می‌یابد.

محمدجواد فدائی افزود: مدیران باید به صورت جدی برای از بین بردن زمینه های جرم، تخلف و ناامنی اقدام کنند.

وی ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از تلاش های این نیرو قدردانی کرد و گفت: گزارش های ارائه شده نشان دهنده تلاش های نیروی انتظامی است و بر این اساس در حال حاضر از امنیت و نظم خوبی به طور نسبی برخوردار هستیم.

استاندار کرمان عنوان کرد: نیروی انتظامی کار بزرگی را بر عهده دارد زیرا تامین نظم و امنیت در جامعه کار بسیار مهم و ارزشمندی است و موجب می شود که مردم بدون دغدغه و در آرامش و آسایش زندگی کنند.

فدائی خاطرنشان کرد: برخی افراد به لحاظ برخورداری از امکانات زیاد می خواهند به هر شکلی که دوست دارند رفتار کنند که اینگونه رفتارها امنیت و انضباط جامعه راخدشه دار می کند و نیروی انتظامی بر مبنای مسوولیت های گسترده خود، در راستای مقابله با اینگونه رفتارها و تحقق نظم و امنیت در جامعه تلاش می کند.

وی با اشاره به این مطلب که نیروی انتظامی، کار دشوار اقتدار همراه با عدالت و مروت را بر عهده دارد، گفت: عدالت و مروت پلیس در آن است که وقتی پلیس با فردی برخورد می کند، بدانند برخورد شخصی نیست و این اقدام در راستای تامین نظم و امنیت جامعه انجام شده است.

استاندار کرمان بر همکاری مردم با نیروی انتظامی تاکید کرد و گفت: یکی از بهترین جلوه های همکاری مردم با نیروی انتظامی، ارائه گزارش های به موقع به نیروی انتظامی است تا از بروز بسیاری از جرایم پیشگیری شود.

فدائی گفت: نیروی انتظامی باید به امکانات به روز مجهز شود و کارهای خوبی نیز در این راستا انجام شدده و باید  کارهای بیشتری انجام شود و امیدواریم به شرایط مطلوب دست یابیم.

تجهیز شدن به سامانه پهپادی از اولویت‌های پلیس کرمان اعلام شد

کرمان - ایرنا - فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: یکی از گام های مهم پلیس استان در مسیر هوشمندسازی تجهیز به سامانه پهپاد و بهره برداری پلیس از این امکان ارزشمند در سطوح مختلف بوده است که نقش مهمی را در تامین امنیت کویر خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ دوم ستاد  عبدالرضا ناظری روز یکشنبه در صبحگاه عمومی به مناسبت هفته ناجا افزود: هوشمند سازی پلیس و تحقق پلیس هوشمند از اولویت های اصلی است که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در این راستا اقدام به ایجاد قرارگاه طرح هوشمند سازی کرده است.

وی با اشاره به این مطلب که نیروی انتظامی براساس افق گام دوم برای رسیدن به پلیس در تراز نظام مقدس انقلاب اسلامی نیازمند مولفه های بسیاری از جمله در حوزه هوشمند سازی پلیس است، یادآور شد: به دلیل موقعیت و شرایط حساس استان کرمان در تامین امنیت کشور، تجهیز پلیس و هوشمندسازی پلیس در این استان از اولویت بیشتری نسبت به سایر نقاط کشور برخوردار است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان این مطلب که تاکنون نیز با همت  اعضای شورای تامین گام های بلندی در استان کرمان در راستای هوشمندسازی پلیس برداشته شده است، تاکید کرد: تجهیز شهرها به ویژه شهرستان کرمان به سامانه پایش تصویری یکی از گام های بزرگ در راستای هوشمندسازی پلیس بوده است که در هفته جاری افتتاح خواهد شد.

نیروی انتظامی تقدیم هشت هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده است  

سردار ناظری به نقش پلیس در دوران دفاع مقدس نیز اشاره و بیان کرد: نیروهای انتظامی بیش از ۸هشت هزار شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام و انقلاب کرده اند و اولین شهید دوران دفاع مقدس در استان کرمان مربوط به نیروی انتظامی بوده است.

وی گفت: با پشتیبانی های قضایی و همراهی و همدلی اعضای شورای تامین استان ، سربازان گمنام امام زمان، سپاه و ارتش امروز پلیس با الگوگیری از مکتب عالی سردار سلیمانی که در امتداد مکتب امام حسین (ع) است در بخش های مختلف می درخشد.

فرمانده انتظامی استان کرمان افزود: پلیس امروز با مخلان نظم و امنیت و اشرار با اقتدار و برابر قانون برخورد می کند و یار مهربان و با رافت برای مردم است.

کاهش ۱۹ درصدص تصادفات در کرمان 

سردار ناظری با اشاره به اینکه امروز پلیس از سوی مردم و بسیاری از مسئولان به عنوان یکی از سازمان های موفق قلمداد می شود، گفت: از ۲۳ مهرماه سال گذشته تاکنون در حوزه تصادفات رانندگی در استان کرمان شاهد کاهش ۱۹ درصدی بوده ایم که این میزان در سال جاری ۲۶ درصد بوده است.

وی به کاهش ۱۶ درصد کاهش متوفیان سوانح رانندگی از مهرماه سال گذشته تاکنون اشاره کرد و اظهارداشت: تعداد مجروحان تصادفات رانندگی نیز از مهرماه سال گذشته تاکنون ۱۲ درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمان به مبارزه بی امان پلیس استان با مواد مخدر نیز اشاره و عنوان کرد: اقدامات پلیس استان کرمان در راستای مبارزه با مواد مخدر منجر به کشف ۱۶۰ تن انواع مواد مخدر و افزایش ۵۱ درصدی میزان کشفیات انجام شده از مهرماه سال گذشته تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل شده است.

سردار ناظری ادامه داد: از مهرماه سال گذشته تاکنون در حوزه مبارزه با قاچاقچیان کالا به منظور اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تحقق جهش تولید، میزان کشفیات قاچاق کالا بیش از ۴۲ درصد افزایش داشته و ارزش ریالی آنها هزار و ۸۷ میلیارد ریال بوده است.

وی به افزایش ۱۸ درصدی کشفیات سلاح، افزایش ۳۴درصدی مشروبات الکلی و افزایش ۶۴ درصدی کشف نسبت به وقوع سرقت ها نیز اشاره و بیان کرد: از هفته نیروی انتظامی سال گذشته تاکنون سرقت های مسلحانه در استان با کاهش ۲۶ درصدی روبرو بوده است و میزان کشفیات این جرایم نیز ۱۵ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمان خاطرنشان کرد: در حوزه پلیس فضای مجازی شاهد افزایش ۳۴درصدی وقوع جرایم و افزایش ۴۹ درصدی کشف جرائم بوده ایم و پلیس فتای استان کرمان رتبه دوم کشوری در  زمینه را در اختیار داریم.

سردار ناظری با اشاره به انجام حدود ۲ میلیون تماس با پلیس ۱۱۰ در بازه زمانی مهرماه سال گذشته تا مهرماه امسال، اظهارداشت: در این مدت درحوزه راهنمایی و رانندگی چهار میلیون انواع خدمات به همشهریان ارائه شده است.

هفته نیروی انتظامی فرصت مغتنمی برای بازنمایی تصویر واقعی پلیس است 

وی خاطرنشان کرد: هفته نیروی انتظامی فرصت بسیار مغتنمی برای بازنمایی جلوه هایی از خدمات ارزشمند و تصویر واقعی پلیس و جلب مشارکت مردم و سازمان های دخیل در نظم و امنیت است.

سردار ناظری با اشاره به این مطلب که شعار "باهم برای امنیت و سلامت" به عنوان شعار امسال هفته ناجا انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: امنیت و سلامت دو نعمت مجهول هستند و در شرایط کنونی همه باید برای شکست ویروس کرونا و تامین امنیت پایدار دست به دست همه داده و تلاش کنیم.

وی عنوان کرد:  امروز نیروی انتظامی همپای مدافعان اسلامت در خدمت مردم بوده و هست و عزیزانی را نیز در این مسیر تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان اظهارداشت: مشارکت مردم و سازمان ها و نهادهای متولی در سنوات گذشته در کشور و استان کرمان کمک بسیار ارزشمندی در ارتقای نظم و امنیت جامعه داشته است و در شرایط کنونی نیز همگی باید برای نظم و امنیت پایدار در کنار مدافعان سلامت و امنیت قرار گیریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =