همه داروخانه های کهگیلویه وبویراحمد موظف به عرضه ماسک دولتی می شود

گچساران- ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت:همه داروخانه های استان از روز شنبه سوم آبان موظف به فروش ماسک دولتی به قیمت یکهزار و ۳۰۰ تومان هستند.

 امام بخش قائدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخشی از پارچه مورد نیاز تولید ماسک به قیمت دولتی در کهگیلویه وبویراحمد تامین شده و ماسک معمولی به نرخ مذکور با نظارت صنعت معدن و تجارت استان تولید و عرضه می شود.

وی بیان کرد: قیمت ذکر شده برای ماسک های معمولی تعیین شده و داروخانه ها می توانند ماسک های سه لایه یا پنج لایه را با قیمت های مشخص شده به متقاضیان عرضه کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به اهمیت استفاده از ماسک برای کنترل انتشار ویروس کرونا دولت برای کاهش قیمت آن تلاش می کند.

وی بیان کرد:استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری مهمترین راهکارهای پیشگیری ازانتشار ویروس کروناست و شهروندان باید با رعایت این دستورالعمل ها به مهار بحران کرونا کمک کنند.

قاعدی از جذب و ذخیره بخشی از داروهای مورد نیاز درمان بیماری آنفلوانزا در استان خبر داد و افزود: مسئولان هم اکنون در تلاش برای جذب بقیه سهمیه داروهای این بیماری هستند.

وی در مورد واکسن آنفلوانزا نیز گفت: این واکسن هنوز  به استان اختصاص نیافته و این مشکل مربوط به استان نیست.

مجموع افراد مبتلا به بیماری ویروس  کرونا در کهگیلویه وبویراحمد به ۱۱ هزار و ۳۵۶ نفر رسیده که ۲۰ درصد از این تعداد تاکنون بستری شده اند.

 شمار جانباختگان بیماری کرونا در استان به ۱۸۰نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =