۲۹ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۹
کد خبرنگار: 2058
کد خبر: 84081360
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای خراسان رضوی رو به سردی می‌رود

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: دمای هوا در سطح این استان افزون بر پنج درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

محمد غیوری عصر سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا  افزود: این کاهش دما ظرف روزهای پنجشنبه یکم و جمعه دوم آبان ماه آتی نسبت به روزهای ابتدای هفته جاری رخ خواهد داد. 

وی به وضعیت جوی پایدار طی امروز ۲۹ مهر ماه در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: با این وجود از روز پنجشنبه آتی با افزایش ابرناکی آسمان و احتمال بارشهای رگباری و پراکنده باران در نواحی شمال غرب و جنوب شرقی استان پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی در ادامه بیشینه دمای امروز هوای مشهد را ۲۵ درجه سلسیوس اعلام و بیان کرد: دمای های این کلانشهر روز پنجشنبه آتی به ۱۹ درجه کاهش خواهد یافت.

وی همچنین به پیش‌بینی افزایش آلودگی هوا در مشهد اشاره و بیان کرد: میزان آلاینده‌های جوی در این شهر و برخی دیگر از مناطق خراسان رضوی از امروز ۲۹ مهر تا پایان هفته جاری افزایش یافته بطوری که ظرف این مدت کیفیت هوا برای گروههای حساس "ناسالم" خواهد بود.

غیوری ادامه داد: آلودگی هوا که امروز از بیشتر ایستگاههای سنجش آلودگی در سطح مشهد گزارش شد در مناطق شرقی این کلانشهر غلظت بیشتری دارد.

وی گفت: هم‌اینک میزان آلاینده‌های جوی برای گروههای حساس شامل کودکان، افراد با بیماریهای ریوی، قلبی و تنفسی در مشهد خطرناک است.

قوچان در شمال خراسان رضوی با کمینه دمای دو درجه زیر صفر و تربت‌جام در جنوب شرق این استان با بیشینه دمای ۲۹ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی ظرف ۲۴ ساعت گذشته بودند.

بیشترین شدت وزش باد نیز ظرف همین مدت از سبزوار واقع در غرب خراسان رضوی با سرعت ۳۶ کیلومتر بر ساعت گزارش شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها