کاروان وحدت در شش استان برنامه دارد

تهران- ایرنا- مدیر شبکه رادیویی وحدت از تولید برنامه‌ای با محوریت استان‌های سنی نشین خبر داد که با عنوان کاروان وحدت در شش استان برنامه خواهد داشت.  

مهدی مسعودی به خبرنگار معارف ایرنا گفت: برنامه کاروان وحدت از شب ۱۲ ربیع الاول از استان سیستان و بلوچستان آغاز به کار می کند که عصرها بر روی آنتن زنده برنامه دارد و به طور همزمان بر روی آنتن رادیو جوان نیز پخش می شود.

وی هدف از این برنامه را ایجاد همدلی و برادری در استان های سنی نشین و فضای جامعه دانست و گفت: برنامه کاروان وحدت در استان های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، گلستان و خراسان جنوبی اجرا خواهد شد تا از فضا و محیط برادران اهل سنت به تولید برنامه بپردازد و این همدلی و برادری را در هفته وحدت بیشتر به منصه ظهور برساند.

مسعودی افزود: یکی دیگر از برنامه های این رادیو برنامه شامگاهی امت رسول الله (ص) است که یک برنامه گفت و گو محور بوده و در ارتباط با علمای اهل سنت و شیعه و بزرگان علمای مذاهب اسلامی در جهان اسلام است و هر شب با یک منطقه جغرافیایی از جهان اسلام ارتباط برقرار می کنیم.

وی پیش بینی کرد این برنامه به عنوان یکی از برنامه های جذاب و جالب این رادیو باشد که مباحث مطرح شده نیز به زبان های عربی و انگلیسی خواهد بود و بر روی آنتن ترجمه می شود.

مدیر رادیو وحدت گفت: بزرگان تقریب یکی دیگر از برنامه های این رادیو است و تلاش کرده ایم تا زوایا و ابعاد مختلف حوزه های تقریب در بر نامه های گوناگون از خاطره نگاری ها گرفته تا سایر موضوع ها مدنظر داشته باشیم و از نظرات افراد مختلف از مذاهب اسلامی در برنامه ها استفاده خواهد شد.

وی درباره برنامه های این رادیو با موضوع پاسخگویی به شبهات گفت: بخشی از شبهات مربوط به موضوع تفرقه است که معتقدیم باید بخشی از این نگاه را در این رادیو مطرح کنیم ولی برخی مباحث شامل مطالب علمی است که باید در فضای دانشگاهی و حوزوی مطرح شود و طرح مباحث علمی بر روی آنتن رادیو ضرورتی ندارد.

مسعودی افزود: رادیو وحدت از اول ربیع الاول با شعار صدای همدلی امت رسول الله (ص) به صورت ۲۴ ساعته بر روی فرکانس ۹۵ و نیم فعالیت خود را آغاز کرده است که بخشی از برنامه های این شبکه به صورت تامینی و تولیدی است و بخشی دیگر به صورت زنده بر روی آنتن می رود.

وی ادامه داد: رادیو وحدت تا هفدهم ربیع الاول برنامه خواهد داشت و امیدواریم در سال های آینده این برنامه ها ادامه داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =