۲۰ چای‌خانه در مهاباد به صورت داوطلبانه تعطیل شد

مهاباد- ایرنا- کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت مهاباد گفت: ۲۰ چای‌خانه و قهوه‌خانه این شهرستان در یک اقدام خودجوش و داوطلبانه برای مقابله با شیوع کرونا اقدام به تعطیلی محل کسب و کار خود کردند.

رحیم رحیمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق تصمیم ستاد مقابله با کرونا این تعطیلی تا شنبه هفته آینده با هدف حفظ سلامت شهروندان ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: : در راستای اعمال محدودیت‌های اجتماعی توسط ستاد مبارزه با کرونا در استان، روز گذشته ۲ کافه رستوران در محله شهرک کارمندان به علت رعایت‌نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، عرضه قلیان و اجتماع افراد شناسایی و پلمب شد.

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت مهاباد اظهار داشت: ۲ اکیپ بازرسی مشترک کارشناسان بهداشت محیط و اتاق اصناف در قالب تیم‌های سه نفره در این شهرستان تشکیل شده و روزانه بر اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونای استان نظارت می‌کنند.

رحیمی با تاکید بر اینکه شهروندان درصورت مشاهده هر گونه تخلف با شماره گویای ۱۹۰ یا تلفن ۴۲۴۴۲۲۵۰ واحد بهداشت محیط مهاباد تخلفات بهداشتی را گزارش دهند گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و دوری از تجمع‌های خانوادگی مهم‌ترین روش‌های مقابله با بیماری کرونا است که باید توسط شهروندان رعایت شود.

افزایش شیوع بیماری کرونا در بیشتر شهرهای آذربایجان‌غربی از جمله مهاباد موجب شده تا مسوولان محدودیت‌های جدیدی را در این شهرستان اعمال کنند. 

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها