مدیران مدارس کانال انتخابات شورای دانش‌آموزی در شاد ایجاد کنند

تهران- ایرنا- مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران مدارس علاوه بر تشکیل کانال اختصاصی انتخابات شورای دانش آموزی در بستر شبکه شاد، نسبت به عضویت دانش آموزان در این کانال (سوم ابتدایی به بعد) اقدام کنند.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی گفت: پیرو بخشنامه شماره ۵۰۰/۳۱۱  مورخ ۹۹/۰۷/۱۶ در خصوص بیست وسومین دوره انتخابات شورای دانش آموزی تمام تلاش اداره کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی، برگزاری انتخابات این دوره از طریق فضای مجازی و نرم افزار تولید شده در بستر شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد ) است. 

وی ادامه داد: اما تا بارگذاری و آماده شدن نرم افزار و دسترسی به تمام مدارس کشور تا قبل از برگزاری انتخابات، اطلاع رسانی و دعوت از دانش آموزان در انتخابات، ثبت نام داوطلبان عضویت توسط مدیر و بررسی و تایید صلاحیت داوطلبان و اعلام لیست نهایی داوطلبان به دانش آموزان و بارگذاری تبلیغات داوطلبان عضویت در شوراهای دانش آموزی به صورت فایل صوتی، عکس یا کلیپ با نظارت مدیر و با رعایت موازین و شرایط تا یک روز قبل از انتخابات در کانال مربوطه صورت گیرد.

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: تا پایان هفته فایل آموزشی و نحوه اجرایی انتخابات از طریق نرم افزار مذکور اعلام می شود و  سپس در کانال تمام مدارس بار گذاری می‌شود.

رمضانی گفت:  از همکاران به ویژه مدیران و مربیان و معاونان پرورشی انتظار می رود آمادگی و زمینه سازی این دوره از انتخابات را برای دانش آموزان فراهم  کنند تا در این تجربه جدید بازهم شاهد مشارکت بیشتر دانش آموزان در این فرصت تربیتی باشیم.

به گزارش ایرنا، شوراهای دانش آموزی فعالیتی مهم برای رشد اجتماعی و سیاسی دانش آموزان به عنوان یکی از ساحت های ۶ گانه تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که در فرآیند تعلیم و تربیت دینی به آن توجه زیادی شده است.

 هدف اصلی از فلسفه شوراهای دانش آموزی در نظام تعلیم و تربیت در واقع آشنا کردن دانش آموزان با تربیت اجتماعی و سیاسی از پشت میز کلاس های درس است.

امسال انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس سراسر کشور  ۸ آبان ماه به‌صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =