۲۹ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 1102
کد خبر: 84081256
۰ نفر

برچسب‌ها

تازه‌ترین عناوین و مطالب رسانه‌های البرز

کرج - ایرنا - روزنامه های پیام آشنا، پیام سپیدار، سپهر ایرانیان و دنیای هوادار که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده و خبرگزاری‌های فارس و تسنیم در این استان مهمترین مطالب روز سه‌شنبه ۲۹ مهر ماه خود را به موضوع‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اختصاص دادند.

روزنامه پیام آشنا مهمترین تیتر شماره ۱۷۱۴ خود را به اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت اختصاص داد و نوشت: «روز سیاه؛ کرونا بی‌محابا می‌تازد.»

بهره‌مندی ۷۰۰ هزار مستاجر از وام اجاره، ورود ۲ محموله انسولین قلمی به گمرک، موافقت وزیر کشور با درج نام مادر به روی کارت ملی و خدمات عمرانی،فرهنگی وشهری بی‌وقفه ادامه خواهد داشت نیز از جمله مهمترین عناوین صفحه نخست این روزنامه است.

این روزنامه در سرمقاله خود نیز مطلبی با عنوان «سرنوشت کارخانجات مقدم در نظرآباد چه خواهد شد؟» منتشر کرد.

روزنامه پیام سپیدار مهمترین تیتر شماره ۱۵۲۸ خود را به خبری درباره پروژه میدان جمهوری کرج اختصاص داد و نوشت: «برای کسب نظر از متخصصین به مدت ۲۰ روز؛ پروژه میدان جمهوری کرج متوقف شد.»

شهرداری تهران باید تا پایان سال جاری از حریم اسلامشهر برود، ایجاد سرپناه برای هنرمندان تئاتر در شهر جدید هشتگرد و «ارائه آب، برق و گاز به سازه‌ای غیرمجاز ساوجبلاغ ممنوع» نیز از جمله عناوین مهم صفحه نخست این روزنامه است. 

این روزنامه در بخش اخبار برگزیده عناوینی از جمله مردم ماهدشت دغدغه سرانه‌های خدماتی و شهری دارند و «قانون‌گرایی، وجه بارز نیروی انتظامی البرز است منتشر کرد.

همچنین روزنامه سپهر ایرانیان در مهمترین تیتر صفحه نخست شماره ۸۸۷ خود نوشت: ریزش ۱۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار.

«روز سیاه کرونا؛ قربانی شدن ۳۳۷ نفر»، افزایش شمار جانباختگان یعنی آژیر خطر برای همه و ایجاد سامانه دریافت اطلاعات نظارت‌های برای نمایندگان نیز از جمله عناوین مهم صفحه نخست این روزنامه است.

روزنامه دنیای هوادار در مهمترین تیتر شماره ۵۹۹ خود به وضعیت مسکن اشاره کرد و نوشت: «قیمت مسکن ملی روی کاغذ چند؟» 

ارسال ۷۵ اثر به دبیرخانه همایش استانی شعر غدیر و «۳۲ تیم، ۳۲ مدعی» از دیگر تیترهای صفحه نخست این روزنامه است.

خبرگزاری فارس در گفت‌وگویی با عنوان «۶۰ درصد از سرقت‌‎های استان البرز کلان است» به نقل از رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ۶۰۰ باند سرقت در استان البرز شناسایی شده است، نوشت: در سال جاری با کاهش آمار سرقت و افزایش کشفیات همراه بوده ایم؛ ۴۰ درصد از سرقت‌های استان البرز سرقت‌های خرد هستند.

محمد نادر بیگی با بیان اینکه آمار سرقت در البرز کاهشیافته است، گفت: در بحث سرقت جدی ایستاده ایم و برخورد با سارقین با جدیت ادامه دارد، در این میان ۱۵ درصد کشفیات در البرز افزایش یافته است.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون ۶۰۰ باند سرقت شناسایی شدند و این افراد به مراجع قضایی معرفی و مجازات شدند، سعی داریم در حوزه تقویت پلیس علمی نیز اقدام کنیم.

نادربیگی با بیان اینکه ۴۰ درصد سرقت‌های استان را سرقت‌های خرد هستند، ادامه داد: اولویت ما کشف سرقت‌های مهم و کلان بوده است، البته به این مفهوم نیست که سرقت‌های خرد را از اولویت خارج کرده ایم.

وی با اشاره به دستگیری باند سه نفره سارقین و تجاوز به عنف که شناسایی و دستگیر شدند، افزود: این سه نفر با خودروهای سرقتی در سطح استان طعمه‌های خود را شناسایی می‌کردند، این سه نفر خارج از استان سکونت داشتند و طی یک عملیات یک هفته ای توسط نیروی پلیس البرز دستگیر شدند.

این مقام مسوول با بیان اینکه در حوزه جرائم خرد بخشی در حوزه پلیس پیشگیری است که با این موارد به صورت قاطع برخورد خواهد شد، اظهار کرد: تجهیزات خوبی در اختیار پلیس استان البرز قرار گرفته است و امیدواریم بتوانیم با قدرت بیشتری در راستای ایجاد آرامش میان شهروندان فعالیت داشته باشیم.

خبرگزاری تسنیم نیز در گفت‌وگویی با عنوان «بیماری "طاعون نشخوارکنندگان کوچک" در استان البرز مهار شد» به نقل از مدیرکل محیط زیست استان البرز نوشت: بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در این استان مهار شد.

فردین حکیمی اظهار داشت: در سال‌های گذشته شهرستان طالقان یکی از مناطق آلوده به بیماری طاعون نشخوار کنندگان در استان البرز بود که در این منطقه شاهد بروز و شناسایی این بیماری در حیات وحش بودیم.

وی با بیان اینکه این بیماری قابل پیشگیری است، افزود: واکسینه کردن دام‌ها در هر سال سبب جلوگیری از شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان می‌شود.

مدیر کل محیط زیست استان البرز با بیان اینکه "امسال هیچ موردی از طاعون نشخوار کنندگان کوچک در استان البرز مشاهده نشد" گفت: با مشارکت دامپزشکی استان البرز تمام دام‌های اهلی شهرستان طالقان واکسینه شدند و این موضوع سبب پیشگیری از ابتلا و مهار این بیماری در استان البرز شده است.

حکیمی با بیان اینکه "دام‌های آلوده می‌توانند منشأ ایجاد و شیوع این بیماری باشند" گفت: تردد دام‌های غیر مجاز که واکسینه نشده‌اند سبب ایجاد آلودگی و انتقال بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در حیات وحش می‌شود.

از مجموع ۱۸۱ رسانه‌ دارای مجوز که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده، ۹۷ رسانه شامل هفت روزنامه، ۱۶ هفته‌نامه، پنج دوهفته نامه، ۲۵ ماهنامه، پنج  دوماهنامه، ۳۴ فصلنامه و چهار دوفصلنامه به صورت چاپی منتشر می‌شود.

استان البرز همچنین دارای ۶۶ پایگاه خبری الکترونیک - برخط است و سه  هفته نامه، ۶ ماهنامه، هفت فصلنامه و یک مورد ۲فصلنامه و یک مورد سالنامه الکترونیک - غیربرخط نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها