بیش از ۳ هزار واحد صنعتی به بهره برداری رسید

تهران- ایرنا- وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه سه هزار و ۵۵ واحد صنعتی ایجادی و توسعه ای در سراسر کشور افتتاح شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱.۴ درصدی داشته است.

به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در نیمه نخست امسال ۱۸ هزار و ۷۶۶ فقره جواز تاسیس صنعتی، صادر شد که از رشد ۴۷ درصدی برخوردار شد.

همچنین صدور ۲۸۷ هزار و ۱۰۱ فقره پروانه صنفی، ۱۱۴ هزار و ۹۰۵ گواهی امضای الکترونیکی و ۱۶ هزار و ۲۶۵ فقره نماد اعتماد الکترونیکی در مدت یاد شده، به ترتیب با رشد ۵۸.۷ درصدی، ۵۴ درصدی و ۱۹۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

علاوه براین در مدت مزبور دو هزار و ۲۸۹ فقره کارت بازرگانی، ۱۴ فقره پروانه بهره برداری نرم افزار، ۱۴۶ جواز خدمات فنی و مهندسی، ۷۹ پروانه فنی و مهندسی، هفت فقره جواز تاسیس مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی و سه فقره پروانه پژوهش مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی صادر شد.

صدور گواهی تحقیق و توسعه با ۵۷ فقره و پروانه تحقیق و توسعه با ۹۳ فقره در ۶ ماهه ابتدایی امسال نیز به ترتیب با رشد ۵۷ درصدی و ۹۳ درصدی همراه بود.

به گزارش ایرنا،  وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه های این وزارتخانه در سال ۹۹ را در ۷ محور اصلی و ۴۰ پروژه عملیاتی تدوین و ابلاغ کرده است.

 بخشی از این برنامه ادامه و تکمیل اقدام ها و فعالیت های سال گذشته وزارتخانه است که با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.

 مهمترین جهت گیری در سال ۹۹ نهضت ساخت داخل، توسعه صادرات، تمرکز بر صنایع پیشران، هدایت سرمایه های مردمی به سوی تولید و.. اعلام شده است.

 توسعه ساخت داخل، مدیریت واردات، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه فناوری و محصولات دانش بنیان، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک از جمله محورهای برنامه های سال ۹۹ است.

 پروژه هایی مثل توسعه تجارت الکترونیک و تکمیل زنجیره تولید از موضوع های با اهمیتی است که در سال ۹۹ دنبال می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =