اثر نمایشی خراسان شمالی در جشنواره تئاتر یونان ۲ جایزه برد

بجنورد- ایرنا- «دایک» اثر نمایشی هنرمندان خراسان شمالی در جشنواره بین المللی تئاتر کووینتای رودز (Quinta) یونان ۲ جایزه این جشنواره را به خود اختصاص داد.

 سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: نمایش دایک کاری از گروه تئاتر بجنورد است که توانست از جشنواره بین المللی کویینتای یونان جایزه بهترین نمایش و بهترین طراحی صحنه را کسب کند.

ابوالحسن حیدری  روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این جشنواره نمایشنامه هایی از کشورهای روسیه، یونان، رومانی، اسپانیا، ایتالیا، مراکش به نمایش گذاشته شد.

دایک نماینده ایران در جشنواره «جوی فست» اوکراین نیز بود و در این جشنواره توانست جوایز بهترین بازیگری زن، بهترین بازیگری مرد و بهترین طراحی صحنه را دریافت کند.

این نمایش در سه سال اخیر ۱۱ جایزه ملی و بین المللی را نیز کسب کرده است.

هیوا ربانی و حامد عالمی پور نویسنده و کارگردان نمایش دایک هستند.

این نمایش با بازی درخشان راضیه بدرانلویی، سید علی محمدی و سید امیرحسین جان نثار روی صحنه رفت و همچنین سعید آقایی طراح صحنه و لباس بود که  موفق به دریافت جایزه بهترین طراحی صحنه  شد.

 نمایش دایک اثر برگزیده جشنواره تئاتر فتح خرمشهر و اثر برگزیده در بخش چهل سالگی جشنواره بین المللی تئاتر فجر در سال ۹۷ نیز بود.

دایک نمایش مادری است که  ۲۰ سال انتظار فرزندش را کشیده است و در کنار داستان این مادر، یک قصه موازی دیگر از سربازی را می‌بینیم که اجازه ندارد به دیدن مادر مریضش برود.

اکنون ۹ گروه نمایشی ثبت شده در خراسان شمالی فعال است.

جشنواره نمایش کووینتای رودز یونان امسال برای نخستین بار در روزهای ۱۴ و ۱۵ اکتبر (۲۳- ۲۴ مهر) در آتن برگزار و نتایج آن دوشنبه شب اعلام شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها