۲۹ مهر ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۱
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 84081215
۰ نفر

برچسب‌ها

سرما به مزارع مرودشت خسارت وارد کرد

شیراز-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: سرما پائیزه به یک هزار و ۵۷۰ هکتار از مزارع ذرت علوفه‌ای در این شهرستان خسارت زده است.

عزیز رحیمی سه شنبه با اشاره به کاهش دما طی چند روز گذشته در این شهرستان افزود: مزارع ذرت علوفه ای مرودشت حدود ۲۰ تا ۵۰ درصد خسارت دیده‌اند.
وی ادامه داد: بروز سرمازدگی علاوه بر کاهش عملکرد و کیفیت،افت قیمت ذرت علوفه ای در محصول سرمازده را نیز در پی داشته است.
وی با تاکید بر نقش بیمه محصولات کشاورزی در جبران خسارت های وارده به کشاورزان تحت پوشش اظهار داشت: به منظور جلوگیری از خسارت های احتمالی و جبران بخشی از خسارت وارد شده بیمه محصولات کشاورزی اجتناب ناپذیر است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت بیان کرد: کارشناس مدیریت جهاد کشاورزی و مسئولین پهنه ها در حال برآورد خسارت هستند و میزان دقیق خسارت متعاقبا اعلام می شود.
وی با تاکید بر برداشت هر چه سریعتر سایر مزارع ذرت در سطح این شهرستان خاطر نشان کرد: مزارع ذرت به دلیل مراحل رشدی گیاه و حساسیت های فیزیولوژیک نسبت به سرما آسیب پذیر است.
رحیمی ادامه داد: در صورت کاهش دما به زیر ۴ درجه سانتیگراد حداقل برای چند ساعت در شب، سرمازدگی در مزارع ذرت رخ خواهد داد.
وی در پایان گفت: در شهرستان مرودشت افزون بر ۱۰ هزار هکتار ذرت علوفه ای کشت شده که بیش از ۸۰ درصد مزارع اکنون برداشت شده است.
شهرستان مرودشت در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها