گازرسانی به ۲ ناحیه صنعتی خراسان جنوبی امسال تکمیل می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان جنوبی گفت: عملیات گازرسانی به ناحیه صنعتی شهرستان‌های سربیشه و خوسف در دست انجام است که این ۲ طرح تا پایان امسال تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

مهدی پارسا روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۱۸ شرکت و ناحیه صنعتی در استان خراسان جنوبی که در حال واگذاری زمین هستیم تاکنون عملیات گازرسانی به ۱۰ شهرک و ناحیه صنعتی انجام شده است.

وی بیان کرد: اکنون نیز عملیات گازرسانی به ناحیه صنعتی شهرک سنگ سربیشه با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان و ناحیه صنعتی شهید رحمانی خوسف با اعتبار چهار میلیارد تومان در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۹۴ درصد واحدهای صنعتی مستقر در نواحی و شهرک‌های صنعتی استان از گاز برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی استان در دولت تدبیر و امید شتاب گرفت، اضافه کرد: مطالعات عملیات گازرسانی به شهرک صنعتی نهبندان، ناحیه صنعتی شهرستان‌های سرایان، درمیان و زیرکوه در حال انجام است.

پارسا گفت: گازرسانی به واحدهای صنعتی باعث کاهش هزینه تمام شده محصولات تولیدی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌شود.

وی عنوان کرد: هزینه گازرسانی تا ورودی نواحی و شهرک‌های صنعتی توسط شرکت گاز و عملیات گازرسانی در داخل این مجموعه‌ها توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی افزود: این استان ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب دارد که از این تعداد ۱۸ ناحیه و شهرک صنعتی در حال واگذاری زمین و انعقاد قرارداد است.

وی گفت: با توسعه شبکه گازرسانی به صنایع علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، اشتغالزایی، افزایش سرمایه‌گذاری و پایداری محیط زیست را نیز به ارمغان می‌آورد.

وی ادامه داد: در راستای ﺣﻤﺎﯾﺖ ﺍﺯ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﻠﯽ، ﺭﻭﻧﻖ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ، ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺍﺷﺘﻐﺎﻝ، ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺻﻨﻌﺖ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻭ ﮐﻤﮏ ﺑﻪ ﭼﺮﺧﻪ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ ﮐﺸﻮﺭ، در چند سال اخیر ﺭﻭﻧﺪ ﮔﺎﺯﺭﺳﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺻﻨﺎﯾﻊ ﺭﺷﺪ ﭼﺸﻤﮕﯿﺮﯼ ﺩﺍﺷﺘﻪ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha