گازرسانی به ۲ ناحیه صنعتی خراسان جنوبی امسال تکمیل می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان جنوبی گفت: عملیات گازرسانی به ناحیه صنعتی شهرستان‌های سربیشه و خوسف در دست انجام است که این ۲ طرح تا پایان امسال تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

مهدی پارسا روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۱۸ شرکت و ناحیه صنعتی در استان خراسان جنوبی که در حال واگذاری زمین هستیم تاکنون عملیات گازرسانی به ۱۰ شهرک و ناحیه صنعتی انجام شده است.

وی بیان کرد: اکنون نیز عملیات گازرسانی به ناحیه صنعتی شهرک سنگ سربیشه با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان و ناحیه صنعتی شهید رحمانی خوسف با اعتبار چهار میلیارد تومان در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۹۴ درصد واحدهای صنعتی مستقر در نواحی و شهرک‌های صنعتی استان از گاز برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی استان در دولت تدبیر و امید شتاب گرفت، اضافه کرد: مطالعات عملیات گازرسانی به شهرک صنعتی نهبندان، ناحیه صنعتی شهرستان‌های سرایان، درمیان و زیرکوه در حال انجام است.

پارسا گفت: گازرسانی به واحدهای صنعتی باعث کاهش هزینه تمام شده محصولات تولیدی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌شود.

وی عنوان کرد: هزینه گازرسانی تا ورودی نواحی و شهرک‌های صنعتی توسط شرکت گاز و عملیات گازرسانی در داخل این مجموعه‌ها توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی افزود: این استان ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب دارد که از این تعداد ۱۸ ناحیه و شهرک صنعتی در حال واگذاری زمین و انعقاد قرارداد است.

وی گفت: با توسعه شبکه گازرسانی به صنایع علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، اشتغالزایی، افزایش سرمایه‌گذاری و پایداری محیط زیست را نیز به ارمغان می‌آورد.

وی ادامه داد: در راستای ﺣﻤﺎﯾﺖ ﺍﺯ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﻠﯽ، ﺭﻭﻧﻖ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ، ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺍﺷﺘﻐﺎﻝ، ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺻﻨﻌﺖ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻭ ﮐﻤﮏ ﺑﻪ ﭼﺮﺧﻪ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﯼ ﮐﺸﻮﺭ، در چند سال اخیر ﺭﻭﻧﺪ ﮔﺎﺯﺭﺳﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺻﻨﺎﯾﻊ ﺭﺷﺪ ﭼﺸﻤﮕﯿﺮﯼ ﺩﺍﺷﺘﻪ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =