۲۰ واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی قزوین به بهره‌برداری رسید

قزوین - ایرنا - ۲۰ واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان قزوین طی نیمه نخست سال جاری پس از تکمیل عملیات ساختمانی و نصب ماشین آلات و انجام تولید، به مرحله بهره برداری رسیدند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با آغاز به کار و بهره برداری از این واحدهای تولیدی برای ۷۴۴ نفر به شکل مستقیم اشتغالزایی شده است.

حمیدرضا خانپور افزود: سرمایه گذاری انجام شده در این واحدهای تولیدی یک هزار و ۹۶۴ میلیارد ریال بوده است.

این مسوول همچنین گفت: ماسک، بسته بندی گاز صنعتی، تخت مکانیکی، دکور و مصنوعات چوبی، قالب کاشی و سرامیک، برانکارد، ظروف کریستالی، آجر نسوز و ورق های چوبی از جمله تولیدات واحدهای تولیدی به بهره برداری رسیده شهرک های صنعتی استان قزوین در مدت یاد شده بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین یادآور شد: در کنار بهره برداری از ۲۰ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی استان، در نیمه اول امسال ۲۳ واحد تولیدی راکد و تعطیل نیز احیا شده و به چرخه تولید بازگشتند.

وی خاطرنشان کرد: نزدیک به ۴۰۰ واحد تولیدی با حدود ۱۱ هزار نفر اشتغالزایی مستقیم در شهرک ها و نواحی صنعتی قزوین در دولت یازدهم و دوازدهم به مرحله بهره برداری رسیده اند که حدود ۴۰ درصد واحدهای بهره برداری شده تولیدی در شهرک های صنعتی این استان را شامل می شوند.

خانپور با بیان اینکه با ساخت و راه اندازی طرح های تولیدی در دست اجرا در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین میزان اشتغالزایی مستقیم در این نقاط به بیش از ۵۰ هزار نفر افزایش می یابد،افزود: با وجود تحریم های ظالمانه دشمن که کاهش تولید و سرمایه گذاری در کشور را نشانه گرفته اند، طی سال های اخیر شاهد رشد سرمایه گذاری صنعتی در استان قزوین بوده ایم.

این مسوول گفت: طی چهار سال اخیر حدود ۷۰۰ سرمایه گذار در شهرک ها و نواحی صنعتی قزوین جذب شده اند که معادل نیمی از سرمایه گذاران جذب شده در تمام ادوار در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین یادآور شد: رشد جذب سرمایه گذار در شهرک های صنعتی استان در سال جهش تولید نیز ادامه یافته است به طوری که در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شاهد رشد  حدود ۳۰ درصدی جذب سرمایه گذار بوده ایم.

استان قزوین علاوه بر یک شهر صنعتی دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها