معترضان در نیجریه فرودگاه بین‌المللی لاگوس را مسدود کردند

تهران- ایرنا- ده‌ها هزار تظاهرکننده در نیجریه، لاگوس بزرگترین شهر آفریقا را با اخلال روبه رو کرده و فرودگاه بین‌المللی این شهر را مسدود کردند.

روزنامه وال‌استریت ژورنال بامداد سه‌شنبه گزارش داد ده‌ها هزار نفر از معترضان به خشونت پلیس نیجریه روز دوشنبه در شهر لاگوس، قطب اقتصادی این کشور و بزرگترین شهر قاره آفریقا، تظاهرات کرده و بخش‌هایی از این شهر را به تعطیلی کشاندند.

معترضان که پلاکاردهای اعتراضی در دست داشتند، خیابان‌های اصلی شهر لاگوس را که حدود ۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد، مسدود کردند. خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که صدها تن از این معترضان اقدام به مسدود کردن مسیر اصلی فرودگاه بین‌المللی لاگوس کردند.

معترضان به خشونت پلیس همچنین در هشتمین روز پیاپی از اعتراض‌های نیجریه، در شهرهای دیگر این کشور نیز اقدام به مسدود کردن جاده‌های و خیابان‌های اصلی شهرها کرده و باعث اختلال در رفت‌وآمد شدند.

مردم نیجریه خواستار تغییرات در ساختار پلیس و توقف برخورد خشونت‌آمیز نیروهای انتظامی این کشور به ویژه گروه ویژه ضدسرقت موسوم به سارس (SARS) شده‌اند و دولت این کشور نیز با انحلال این گروه وعده اصلاح داده است.

این در حالی است که از زمان آغاز این اعتراضات، در برخورد تظاهرکنندگان با پلیس نیجریه تاکنون دست کم ۱۰ نفر کشته شده‌اند.

معترضان خواستار استعفای بازرس کل پلیس هستند و می‌گویند که توجهی به خواسته‌های آنان نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =