روزانه ۱۸۰۰ آزمایش کرونا در ارومیه انجام می‌شود

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: روزانه یک‌هزار و ۸۰۰ آزمایش در خصوص بیماری کرونا در استان صورت می‌گیرد که مقدار بسیار خوبی برای کنترل بیماری است.

دکتر جواد آقازاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آمار نشان می دهد که توان آزمایشگاهی ما بالاست که این امر می تواند در تشخیص زودهنگام و جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری مثمرثمر باشد.

وی اضافه کرد: آزمایشگاه تشخیصی خوی نیز راه اندازی شده که به نیازهای آزمایشگاهی شمال آذربایجان غربی پاسخ می دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: در آینده نزدیک نیز آزمایشگاه تشخیص کرونا در میاندوآب راه اندازی و وارد چرخه خدمات دهی می شود.

آقازاده با اشاره به افزایش توان تشخیصی به ویژه در حوزه اسکن ریه بیان کرد: طی ۲ روز گذشته، سی تی اسکن بیمارستان طالقانی ارومیه به عنوان مرکز اصلی درمان بیکاران کرونایی راه اندازی شد که اثر بسیاری در تشخیص بهتر خواهد داشت.

وی اظهار کرد: پیشتر، بیماران نیازمند سی تی اسکن به بیمارستان مطهری ارومیه ارجاع داده می شدند ولی دیگر نیازی به این کار نیست.

وی گفت: در بیمارستان دکتر صدقیانی (زنان) ارومیه نیز دستگاه های مربوط به ام آر آی و سی تی اسکن در حال نصب است/

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به انجام مقدمات برای برخورداری بیمارستان های امام خمینی (ره) و سیدالشهدا (ع) ارومیه به دستگاه سی تی اسکن در آینده نزدیک افزود: در بیمارستان فاطمه زهرا (س) میاندوآب نیز محل سی تی اسکن آماده می شود و بیمارستان تکاب هم در آینده، صاحب این مرکز خواهد شد.

آقازاده تاکید کرد: در کنار توسعه بخش های تشخیصی در استان، همراهی مردم در رعایت پروتکل ها و فاصله اجتماعی برای مقابله با کرونا ضروری است و نباید به خود اجازه بدهیم که بار بیشتری روی دوش کادر  درمانی باشیم.

به گزارش ایرنا، تاکنون هزاران نفر در آذربایجان غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و متاسفانه بیش از یک هزار و ۴۰۰ نفر از آنان جان خود را از دست داده اند.

همه شهرهای آذربایجان غربی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha